Idegenben sem bírt a Bresttel az Alba Fehérvár

női kézilabda  Alba Fehérvár Hajduch Csenge; Kozlowska, Joanna akció FOTÓ FOTÓTÉMA kézilabdázó Közéleti személyiség foglalkozása sportoló SZEMÉLY
Székesfehérvár, 2016. szeptember 10. A fehérvári Hajduch Csenge (j2) és Joanna Kozlowska, a lengyel Gdynia játékosa (j) a női kézilabda EHF Kupa 1. fordulójának Alba Fehérvár KC - Vistal Gdynia mérkőzésén Székesfehérváron 2016. szeptember 10-én. A Fehérvár 28-17-re győzött. MTI Fotó: Bodnár Boglárka
Az Alba Fehérvár 21-21-es döntetlent játszott a Brest Bretagne otthonában a női kézilabda EHF Kupa csoportkörének negyedik fordulójában, vasárnap.

EHF Kupa, nők, csoportkör, 4. forduló, B csoport:
Brest Bretagne(francia)-Alba Fehérvár KC 21-21 (7-11)
A csoport állása: 1. Kubany Krasznodar (orosz) 6 pont (117-104), 2. Brest Bretagne 6 (107-82), 3. Alba Fehérvár 4, 4. HC Leipzig (német) 0

A székesfehérváriak egy héttel ezelőtt hazai pályán is döntetlent játszottak francia ellenfelükkel.

Nem könnyű a fehérváriak helyzete a két döntetlen után Forrás: MTI/Bodnár Boglárka

Négy négyes csoportban zajlanak a küzdelmek, a körmérkőzések zárultával az első két-két helyezett jut a negyeddöntőbe. Ez az első alkalom, hogy a nőknél csoportkört rendeznek az EHF Kupában, amely a KEK nyári megszüntetése után második számú európai kupasorozattá lépett elő.

Korábban, C csoport:
Érd-Byasen Trondheim (norvég) 34-22 (15-12)
A csoport állása: 1. Rosztov-Don (orosz) 6 pont, 2. Érd 4 (121-111), 3. Byasen 4 (119-125), 4. Bietigheim (német) 2