Két győzelem, két vereség az Európa Kupában

Szolnok, 2017. április 30. Vojvoda Dávid, a Szolnok (j3) és Keller Iván, a Fehérvár (j2) játékosa a férfi kosárlabda NB I Szolnoki Olaj KK - Alba Fehérvár mérkőzésén a szolnoki Tiszaligeti Sportcsarnokban 2017. április 30-án. MTI Fotó: Bugány János
A Szolnok és a Körmend győzött, a Szombathely és az Fehérvár kikapott a férfi kosárlabda Európa Kupa első fordulójában.

A szolnokiak hazai pályán magabiztosan verték macedón ellenfelüket, a körmendiek pedig a mérkőzés második félidejében mutatott eredményes játékkal dolgozták le hátrányukat és harcolták ki a győzelmet Bulgáriában.

A Fehérvár 19 ponttal maradt alul izraeli vendégével szemben, míg a Falco a hajrában győzelemre állt Oroszországban, de a hazaiak egyenlítettek, majd a hosszabbításban hasonló volt a forgatókönyv: a ráadást visszafogottan kezdő magyar csapat az utolsó percre átvette a vezetést, végül mégsem tudta megtartani az előnyét, a novgorodiak két ponttal nyertek.

Eredmények (az európai szövetség honlapjáról), 1. forduló:
D csoport:
Balkan Botevgrad (bolgár)-Egis Körmend 83-84 (24-19, 27-16, 16-25, 16-24)
a magyar csapat legjobb dobói: Ferencz 23, Fanning 14, Wright 14

F csoport:
Alba Fehérvár-Bnei Herzliya (izraeli) 74-93 (15-12, 24-30, 22-22, 13-29)
a magyar csapat legjobb dobói: Keller 14, Filipovity 14

H csoport:
Nyizsnyij Novgorod (orosz) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 94-92 (26-18, 15-19, 18-19, 21-24, 14-12) - hosszabbítás után
a magyar csapat legjobb dobói: Perl 24, Govens 15

Szolnoki Olaj KK-Karpos Sokoli (macedón) 94-73 (26-15, 17-19, 30-22, 21-17)
a magyar csapat legjobb dobói: Perry 16, Ford 14

Ha nagyon precízek akarunk lenni, akkor ez a 2-2 igazából 3-3, ugyanis a sorozat női kiadásában is meccselt két magyar csapat - történetesen egymás ellen. A DVTK a 11 ponttal megnyert első negyedben megalapozta a sikert, és végül 14 ponttal legyőzte a vendég PEAC-Pécset.

A múlt heti első mérkőzését mindkét csapat elveszítette.