Először nyert a Győr az Európa Kupában

A második fordulóban megszerezte első győzelmét a CMB Cargo Uni Győr a női kosárlabda Európa Kupában. A nap során pályára lépő másik két magyar csapat, a Cegléd és Szekszárd is győzni tudott.

A magyar csapat csütörtökön hazai pályán 76-70-re nyert a francia Nantes ellen. A győriek egy hét múlva a belga Namur együttesét látják vendégül.

A Cegléd otthon 80-68-ra győzött a spanyol Gernika ellen a női kosárlabda Európa Kupa csoportkörének második fordulójában csütörtökön. A magyar csapat győzelmét elsősorban a második negyedben nyújtott remek teljesítményének köszönheti. A ceglédiek - akik egypontos idegenbeli vereséggel nyitottak a csoportkörben - egy hét múlva a spanyol Girona otthonában lépnek pályára.

Eredmények (a nemzetközi szövetség honlapjáról):

2. forduló,

G csoport:
Ceglédi EKK-Gernika (spanyol) 80-68 (17-17, 27-11, 17-16 19-24)
a magyar csapat legjobb dobói: Mokango 24, Katona 15

J csoport:
CMB Cargo Uni Győr-Nantes (francia) 76-70 (20-20, 24-13, 14-11, 18-26)

H csoport:
Az Atomerőmű KSC Szekszárd 86-69-re nyert a cseh Nymburk vendégeként. A magyar csapat jól kezdte a mérkőzést, két negyed után már megnyugtató előnyre tett szert (46-32), a folytatásban pedig nem fenyegette veszély a sikerét.

A szekszárdiak - akik 18 pontos hazai vereséggel kezdtek a csoportkörben - jövő szerdán a portugál GDESSA-Barreiro gárdáját fogadják.