Nagy verést kapott a Fehérvár Salzburgban

Fehérvár AV19, EHC Liwest Black Wings Linz, jégkorong, EBEL
Az EHC Liwest Black Wings Linz simán nyert Székesfehérváron
A Fehérvár AV19 idegenben 8-4-re kikapott a Salzburg csapatától az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának csütörtöki játéknapján.

A salzburgiak támadójátéka kellően hatékony volt, így Sárpátki Tamás gólja, majd Hári János duplája csak a felzárkózáshoz volt elég a fehérváriaknak. A 48. percben az akkor egygólos előnyben lévő házigazdák emberhátrányban is eredményesek voltak, majd bő tíz perccel a vége előtt háromra nőtt a két együttes közötti különbség. A folytatásban Hári meglőtte ugyan a harmadik gólját is, de a hajrára a Salzburg még két gólt tartogatott - a nyolcadik már üres kapus volt -, és kiütötte ellenfelét.

Nem sikerült a salzburgi kirándulás Forrás: Fehérvár AV19/Facebook

A sereghajtó Fehérvár tizenötödik mérkőzésén tizedszer szenvedett vereséget, gólkülönbsége 32-56.

EC Red Bull Salzburg (osztrák)-Fehérvár AV19 8-4 (2-1, 2-2, 4-1)
a Fehérvár gólszerzői: Sárpátki (17.), Hári (27., 31., 53.)