Az Alba Fehérvár-Szolnok férfi kosárlabda bajnoki rangadóra az eddig sérült Lóránt Péter is felépült, így izgalmas, érdekes mérkőzésre volt kilátás a székesfehérvári rangadón. Ám a meccs színvonala alaposan elmaradt attól, amit mindenki várt. A Szolnok 70-60-ra nyert, ezzel továbbra is száz százalékos az NB I-ben. A bajnok Alba Fehérvár mély gödörben ül, mert ez volt a címvédő negyedik veresége.

A Szolnok hibátlan bajnoki mérleggel érkezett Székesfehérvárra, ugyanakkor szerdán a Falco otthonában 84-74-re kikapott, igaz, ezt a meccset az Európa Kupában rendezték. A bajnoki címvédő Alba Fehérvár nehéz időszakot él át, hiszen rengeteg volt a sérültjük, ráadásul olyan vereségbe is beleszaladtak, amikor a Pécs ellen egy félidő alatt 12 pontot dobtak.

Négy forduló alatt csupán a DEAC ellen tudtak nyerni, amúgy 1/3-as mutatóval álltak.

A rangadó esélyese így a Szolnok volt, ennek ellenére mindenki tudta, hogy egy ilyen meccsen bármi előfordulhat.

Jól kezdett az Alba és Lóránt Péter.

A hazai együttes első kilenc pontjából hetet ő dobott, a kezdés után nem sokkal 9-5-re vezetett a Fehérvár.

Innentől kezdve azonban a Szolnok akarata érvényesült. A vendégcsapat két labdaszerzése után gyors támadásokat épített, 9-5-ről 10-15 lett az állás, azaz 10-1-es szériát csinált a Szolnok, amelyben a szeptemberi Európa-bajnokság egyik hőse, Vojvoda Dávid brillírozott.

Az első negyed 15-19-es szolnoki vezetéssel zárult.

A második negyedben nagyot esett a játék színvonala, rengeteg volt az eladott labda. A nagyszünetig a két együttes 23 eladott labdát produkált, ami nagyon nagy szám. A Fehérvár egyik kulcsembere, Keller Ákos csak a második negyed közepén szerezte első kosarát - ez is sokatmondó adat volt.

Keller Ákos csak a második negyed közepén szerezte az első kosarát Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A Szolnok fokozatosan növelte az előnyét, előbb 19-27, majd 23-32 állt a táblán. Hogy a meccs mégsem dőlt el, az annak volt köszönhető, hogy a Szolnok is rengeteget hibázott.

Az Alba összeszorított foggal jött fel és már a nagyszünetre szorossá tudta tenni a mérkőzést (31-34.)

A harmadik negyedben sem emelkedett a színvonal. Támadóhibák, eladott labdák, rengeteg volt a hiba. A 25. percben az Alba egy hármassal 40-44-re jött fel, de a túloldalon Milosevicsnek volt erre válasza, szintén triplával. 40-48-as állásnál megmerevedtek a frontvonalak, elhibázott dobások sorjáztak, mintha nem is az NB I két élcsapata játszott volna egymás ellen. Az Albának büntetőből sem ment, az Olaj szinte végig vezetett a meccsen, hiszen 2.58-nál volt előny a házigazdáknál.

A mezőny legeredményesebb játékosa a harmadik negyed végére Lóránt Péter lett, aki 17 pontnál tartott, de egy fecske nem csinált nyarat.

A harmadik negyed után 47-49 volt az állás, köszönhetően Keller Ákosnak, aki a negyed vége előtt nem sokkal bevágott egy triplát. A Szolnok nem érezhette magát biztonságban, mert legalább annyira gyengén játszott, mint az Olaj.

Legalább izgalmas volt a meccs, ha már nem élvezhettünk magas színvonalú játékot. Három negyed alatt 33 eladott labda a két csapattól - ez maga volt a rettenet.

A Szolnokot mindenesetre felébresztette a harmadik negyed végén kapott tripla, mert 16-0-lal kezdte a negyedik negyedet.

Perry, Vojvoda és a többi szolnoki hurrikánként söpört végig Fehérváron. Az eddig látottakhoz képest ez döbbenetes fordulat volt. Öt és fél perc alatt egyetlen pontot sem dobott a tavalyi bajnok, amelynek mintha nem lett volna kedve az egészhez. Az egyértelműen látszik, hogy Fehérváron óriási a baj, de ezt már nem lehet csak a sérülésekre fogni. Már csak azért sem, mert az Alba idegenlégiósai a Szolnok ellen kritikán aluli teljesítménnyel rukkoltak ki.

Ezt látva pedig újra témánál vagyunk: minek a sok légiós, ha semmit sem tudnak hozzátenni a játékhoz?

Az Alba Fehérvár ezzel negyedik vereségét szenvedte el, a Szolnok továbbra is 100 százalékos, ötből öt győzelemmel.

Lóránt Péter, az Alba játékosa: "A küzdéssel nem volt probléma, a Szolnok játékosállománya jobb volt. Temetni nem kell a csapatunkat, de össze kell kapni magunkat. Gratulálok a Szolnoknak, megérdemelten nyertek."

Férfi kosárlabda NB I. 5. forduló: Alba Fehérvár-Szolnoki Olaj 60-70 (15-19, 16-15, 16-15, 13-21)