A Ferencváros 32-29-re győzött az Érd HC vendégeként a női kézilabda NB I szerdai rangadóján.

A Ferencváros kezdte jobban a rangadót (0-3), de öt perccel később már a hazaiak álltak jobban (5-4). A hatékonyabban támadó vendégcsapat egy 6-1-es sorozattal meglépett az érdiektől (10-15), akik a szerb Katarina Krpez Slezak góljaival igyekeztek tartani magukat, de a szünetig csak egy találattal tudták csökkenteni hátrányukat (14-18).

A második felvonás elején Bíró Blanka védéseinek köszönhetően tartotta előnyét az FTC, és bár a hajrában felzárkózott a listavezető (28-30), egyenlítenie nem sikerült.

A Szucsánszki Zita vezette Ferencváros továbbra is hibátlan az NB I-ben Forrás: s'micheller photography/Micheller Szilvia

A mezőny legeredményesebb játékosa Krpez Slezak volt 11 találattal.

A mindkét csapat december 30-án játssza következő bajnoki mérkőzését, mivel a németországi világbajnokság miatt hosszú szünet lesz az NB I-ben.

Az FTC egyedüli csapatként továbbra is százszázalékos a bajnokságban.

A címvédő Győri Audi ETO KC házigazdaként 30-26-ra legyőzte a Kisvárda csapatát. A mezőny legeredményesebb játékosa a győriek jobbátlövője, Nora Mörk volt tíz góllal. A norvég légiós szombaton, a dán Midtjylland otthonában rendezett Bajnokok Ligája-meccsen 13 alkalommal volt eredményes.

A Vác három góllal győzött az MTK vendégeként. A találkozó legeredményesebb játékosa a váciak irányítója, Lakatos Rita volt tíz találattal.