A címvédő, Bajnokok Ligája-győztes Szolnok nyerte az Eurokupa-nyertes, az új idényre tovább erődösödött FTC elleni rangadót a férfi vízilabda ob I szombati játéknapján, míg a B csoport legjobban várt mérkőzésén az Eger szintén idegenben győzőtt az OSC ellen.

A Szolnok a Fradi vendégeként 1-1 után ellépett 3-1-re, majd hol egy, hol két góllal vezetett, de 5-5-nél utolérte a Ferencváros, és egészen 7-7-ig együtt is maradtak a vetélytársak. A negyedik negyedben a Szolnok tudott újítani, egymás után háromszor is eredményes volt, így végül is magabiztosan győzött a Népligetben. Sikeréből a legnagyobb részt ausztrál légiósa, Aaron Younger vállalta, aki négy gólt lőtt a 11-ből.

A nap másik rangadóján hiába vezetett a meccs derekán 6-4-re az OSC, a végén vendége, az Eger örülhetett, mivel 9-8-ra nyerni tudott.