A forduló előtt hazai pályán veretlen Egis Körmend a hibátlan Szolnoki Olaj csapatát fogadta a vasárnap esti NB I-es kosárlabda szuperrangadón. A fantasztikus hangulatú, telt ház előtt lejátszott összecsapás elképesztő izgalmak végén, dudaszós kosárral dőlt el a körmendiek javára (76-74).

A találkozón két nagy hiányzó is volt. A hazaiaknál a sérült Eric Fanning, míg a vendégeknél az eltiltott Strahinja Milosevic nem léphetett pályára a körmendi találkozón.

Igazi meccshangulatot teremtettek a szurkolók Körmenden Forrás: Egis Körmend/Facebook

Mindkét csapat idegesen kezdte az összecsapást, másfél percet kellett várni az első kosárra, amelyet a szolnoki Quincy Ford szerzett,

méghozzá azonnal hárompontossal nyitott az amerikai légiós. Hat perc elteltével már 12-4-re ment a Szolnok, így nem csoda, hogy Gasper Potocnik gyorsan kikérte az első időkérését. A Körmend dobószázaléka egy kicsit feljavult a folytatásban,

így az első negyed végére hatpontos lett a különbség (17-23).

A második negyedet Németh Ákos hárompontosa nyitotta, majd újabb hazai kosárral

a Körmend gyorsan felzárkózott egy pontra.

Dragan Alekszics nem is várt az időkéréssel, és leordította a védekezés miatt a játékosai fejét. Kendrick Perry fantasztikus játékának köszönhetően – a 29 szolnoki pontból 12-őt dobott ekkor – hatott is az időkérés, 22-29-nél hét pontra ment el újra az Olaj.

A negyed közepére pedig már tízpontos lett a különbség a vendégek javára.

A meccs tovább hullámzott, hol közelebb jött a hazai együttes, hol a Szolnok állította vissza a tízpontos különbséget, végül az vendég csapat tudta növelni az előnyét – bár Ford triplája és Phillip ziccere után máris 15 pont is volt a vendégelőny –,

végül 32-44-es állással vonultak a felek az öltözőbe.

Tizenkettő ponttal ment a szünetben a Szolnok Körmenden Forrás: Egis Körmend/Facebook

A harmadik felvonást 4-0-val kezdte a Szolnok,

így gyorsan tizenhat pontra nőtt a különbség. Csak hogy ne változzon a játék képe, a Körmend is gyorsan berámolt két kosarat, de mielőtt örülhettek volna a hazai drukkerek, jött Quincy Ford újabb hármasa. A harmadik negyed közepére kilenc pontra jöttek fel a hazaiak, azonnal meg is jött a szurkolók hangja. Azonban egyből jött a szokásos Kendrick Perry tripla válaszként.

A folytatásban sok volt a hiba mindkét oldalon, Justin Tuoyo kipontozódása pedig fel is paprikázta a hangulatot.

Az amerikai kosaras a körmendiek szerint a labdát ütötte el, a játékvezetők nem így látták. Végül a Körmendnek sikerült hoznia a negyedet, és

53-61-re feljönnie az utolsó felvonás előtt.

Az utolsó negyedet idegesen kezdték a csapatok, közel két perc kellett az első kosárhoz, amelyet a hazai csapat szerzett, így feljött hat pontra. A szolnoki kosárcsendet Kovács Péter törte meg, de a Körmendnek azonnal volt válasza, így továbbra is lőtávon belül maradt. Bő öt perccel a vége előtt négy pontra jött fel Körmend, Dragan Alekszics pedig újabb fejmosást tartott.

3:40-el a meccs lefújása előtt pedig már a vezetést is megszerezték a hazaiak, 67-65-nél először vezettek.

A Szolnok nagyon beragadt, mindössze négy pontot dobott, míg a Körmend 16-ot. A lélektani előnyt pedig már nem is adta vissza a Körmend, hihetetlen végjáték után

– Steven Davis a dudaszó pillanatában dobott hárompontost –

, a hatalmas hajrájának köszönhetően megfordította és megnyerte a mérkőzést, így elvette az Olaj hibátlan mérlegét (76-74).

Férfi kosárlabda NB I, 9. forduló
Egis Körmend-Szolnoki Olaj 76-74 (17-23, 15-21, 21-17, 25-13)

14. JP Auto-JKSE 7 1 6 498-566 8

A női kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésén a Szekszárd a papírformának megfelelően simán legyőzte a Vasast a