A DVTK Miskolc női kosárlabdacsapata 18 pontos hátrányból várja az Európa Kupában a nyolcaddöntőbe jutásért zajló párharc idegenbeli visszavágóját, miután az első mérkőzésen kikapott a lengyel Bydgoszcz együttesétől csütörtökön.

A vendégcsapat a hetedik percre jelentős előnyt szerzett (5-23), miközben a házigazdák csak az első negyed végére találtak magukra.

A folytatást meghatározta a két csapat közötti különbség, amely a nagyszünetben huszonöt pont volt (32-57).

A folytatásban felzárkózott ugyan a miskolci együttes, de a súlyos vereséget még így sem tudta elkerülni.

A lengyel Artego Bydgoszcz legyőzte az Aluinvent DVTK-t a női kosárlabda Európa-kupában Forrás: dvtk.eu

Európa Kupa, a legjobb 16 közé jutásért
Aluinvent DVTK - Artego Bydgoszcz 68-86 (18-32, 14-25, 20-15, 16-14)
Miskolc, Generali Aréna, 700 néző. Játékvezetők: Makhlin, Karabilecen, Dragos-Alin.
Aluinvent DVTK: Szabó F. 7, Burkholder 19, Zele, Pecková 17/3, Melnika 9. Csere: Bach 10/3, Aldazabal 6, Vukov.
Bydgoszcz: O'Neil, McBride, Miedzik, Zurowska-Cegielska, Stallworth. Csere: Stankovic, Adamowicz, Szott-Hejmej.

A visszavágóra 2017. december 21-én csütörtökön kerül sor. Az Artego Bydgoszcz - Aluinvent DVTK találkozó 18 órakor kezdődik majd Bydgoszczban, az Artego Arénában.