A magyar válogatott kosárlabdázó, Hanga Ádám a 2017-es év utolsó napján sem pihent. A spanyol élvonalbeli kosárlabda-bajnokság (ACB Liga) 14. fordulójában a legjobb hazai kosarassal a kezdőcsapatban felálló Barcelona 101-74-re verte hazai pályán a Fuenlabrada csapatát.

A katalán együttes már az első negyedben négypontos előnyre tett szert, amelyet a második felvonásban sikerült növelnie, így

46-36-os vezetéssel vonulhatott az öltözőbe a Fuenlabrada elleni összecsapáson.

A harmadik negyedben pedig lezárta a Barca a legfontosabb kérdéseket, a 25-13-ra megnyert felvonással

az utolsó tíz perc előtt már 22 pont előnnyel ment Hanga Ádám csapata.

Ennek ellenére nem engedett ki a katalán együttes: a zárás is jól sikerült, így végül száz pont fölé jutva, 101-74-re verte a Fuenlabradát.

Hanga Ádám kezdőként lépett pályára, három negyed alatt összesen szűk 22 percet játszott, ez idő alatt

12 pontot szerzett (2/4 kétpontos, 2/3 tripla, 2/2 büntető), négy lepattanót szerzett, két gólpasszt, két blokkot és egy szerzett labdát, egy faultot harcolt ki,

a negatív oldalon mindössze 3 beütött faultja akadt.

A Barcelona két vesztes bajnoki után tudott újra nyerni, ráadásul nagyon fontos pontokat gyűjtött a közvetlenül előtte, a harmadik helyen álló rivális ellen.

ACB Liga, 14. forduló
FC Barcelona Lassa (9-4) – Montakit Fuenlabrada (10-4) 101–74 (20-16, 26-20, 25-13, 30-25)
A Barcelona legjobb dobói: Heurtel 15/3, Seraphin 13, Hanga 12/6, Claver 12/3.