Kézi-Eb: a dánok egy góllal verték a címvédő németeket

Dánia, kézilabda
Denmark's players celebrate their win after the European Championship handball match between Germany and Denmark at the Varazdin Arena in Varazdin, Croatia, 21 January 2018. Photo: Monika Skolimowska/dpa-Zentralbild/dpa
Az olimpiai bajnok dán válogatott 26–25-re legyőzte a németeket vasárnap a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában.

Gólok szempontjából nem indult erősen a meccs, mindkét védelem jól állta a sarat, a németek az első hét percben nem is találtak a kapuba. Szünetben mégis ők vezettek, 9–8-ra.

Szoros meccsen nyertek a dánok Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Monika Skolimowska

A második félidőben feljavult a csapatok támadójátéka, de nagyobb előnyt kiharcolni egyikőjük sem tudott: hol a dánok, hol a németek vezettek egy-egy góllal. A hajrában aztán sikerült hárommal meglógnia Dániának, ami szűkösen ugyan, de kitartott a végégig (26–25).

A mezőny legeredményesebb játékosa a dán Hans Lindberg volt kilenc góllal.

A legutóbb ezüstérmes spanyol válogatott 11 góllal verte a macedónokat, Eduardo Gurbindo hat gólt dobott.

II. csoport, Varasd (Varazdin):
Dánia–Németország 26–25 (8–9)
Macedónia–Spanyolország 20–31 (6–15)
Az állás: 1. Dánia 6 pont/4 mérkőzés, 2. Spanyolország 4/3 (85-60), 3. Németország 4/4 (97-95), 4. Macedónia 3/3, 5. Csehország 2/3, 6. Szlovénia 1/3
A csoportok első és második helyezettje jut az elődöntőbe.