Szolnokon nyert rangadót a Körmend a kosárlabda-bajnokságban

A vasiak egyetlen ponttal nyertek az előző idény ezüstérmesének otthonában, a Sopron pedig hét ponttal nyert a Debrecen vendégeként a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Öt másodperccel a találkozó vége előtt a vendégek részéről Andre Hollins három büntetőt dobhatott, ebből kettőt értékesített, így nyert a Körmend. A vasiak mezőnyből elengedett dobásainak mutatója ötven százalék feletti volt a találkozón.

A bajnoki címvédő Alba Fehérvár is rangadót játszott, ők hazai pályán győzték le hét ponttal az Atomerőmű csapatát. A Szedeák és a Kecskemét is pontgazdag meccsen nyert idegenben, míg a PVSK hosszabbításban győzte le a Kaposvárt.

Debrecenben kezdetben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a második negyedet azonban alaposan meghajtotta a Sopron, és az ott megszerzett 13 pontos előnyből hetet meg is őriztek.

Eredmény (a szövetség honlapjáról):
DEAC-Sopron KC 89-96 (22-21, 20-34, 21-22, 26-19)
Szolnoki Olaj KK-Egis Körmend 74-75 (20-21, 20-22, 18-14, 16-18)
Alba Fehérvár-Atomerőmű SE 89-82 (29-30, 18-17, 23-20, 19-15)
JP Auto-JKSE - Naturtex-SZTE-Szedeák 78-94 (18-27, 11-20, 28-18, 21-29)
MAFC - KTE-Duna Aszfalt 81-90 (21-19, 24-19, 22-28, 14-24)
Pécsi VSK-VEOLIA - Kaposvári KK 96-92 (20-20, 19-15, 23-18, 20-29, 14-10) - hosszabbítás után
Zalakerámia ZTE KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 76-81 (15-21, 16-23, 25-18, 20-19)