Hat éve nem látott csúfság ismétlődhet meg férfi kézilabdában

Telekom Veszprém
Veszprém, 2018. március 3. A veszprémi Blaz Blagotinsek (k) és a szlovén Borut Mackovsek (b) a férfi kézilabda Bajnokok Ligája tizennegyedik fordulójában játszott Telekom Veszprém - Celje Pivovarna Lasko mérkőzésen a Veszprém Arénában 2018. március 3-án. MTI Fotó: Bodnár Boglárka
Habár a Telekom Veszprém és a MOL-Pick Szeged révén két magyar csapat is érdekelt a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a párharcok első meccse után sajnos könnyen elképzelhető, hogy mindkét alakulat számára a legjobb tizenhat jelenti a végállomást. Legutóbb 2012-ben fordult elő, hogy nem volt magyar együttes a negyeddöntőben.

A MOL-Pick Szegedre nehéz feladat várt, hiszen bár a német THW Kiel kérésére a csapatok felcserélték a pályaválasztói jogot és Németországban volt az első meccs, nem sikerült jól az idegenbeli túra a Csongrád megyeieknek. Pedig az első félidő alapján még volt ok a bizakodásra, szünetben 14-14 volt az állás, sőt a negyvenedik percben is 18-18 állt az eredményjelzőn. Utána viszont más sebességi fokozatba kapcsoltak a hazaiak, a Szeged pedig nem bírta a tempót és

végül 29-22-es vereséget szenvedett.

Bánhidi Bence, a MOL-Pick Szeged (elöl) és Patrick Wiencek, a német THW Kiel játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében játszott mérkőzésen Kielben 2018. március 21-én Forrás: MTI/EPA/Srdjan Suki

Ennél a kudarcnál azonban a Veszprém dániai meccse még kínosabb volt: bár a Skjern bizonyította már az idei szezonban, hogy képes a meglepetésre, arra talán még a csapat legvérmesebb szurkolói sem számítottak, hogy

32-25-re leiskolázzák a magyar bajnokot.

Márpedig ez történt, a lélektelenül és akaratgyengén játszó Építők simán kikapott és az odavágóból kiindulva földön túli bravúrt jelentene, ha innen megfordítaná a párharcot.

Hatalmas bravúrra lesz szüksége a Telekom Veszprémnek, hogy hétgólos hátrányból megfordítsa a párharcot a dán Skjern ellen Forrás: MTI/Bodnár Boglárka

Márpedig, ha Ljubomir Vranjes és Juan Carlos Pastor együttese is búcsúzik, akkor

2012 óta először fordulhat elő, hogy nem éli meg magyar csapat a BL negyeddőntős szakaszát.

Akkor a Veszprémet a 16 között az Ademar León búcsúztatta, a spanyolországi 31-28-as találkozót követően itthon csak 27-25-ös győzelemre volt képes az akkor még Mocsai Lajos által irányított MKB.

Sajnos az azt megelőző szezonban is hasonló volt a helyzet, a 2010/2011-es kiírásban a Barcelona jelentette a végállomást a veszprémieknek, szintén a nyolcaddöntőben.

Noha tudjuk, a sportban a lehetetlen nem létezik, hétgólos különbséget ledolgozni pokolian nehéz feladat lesz csapatainknak.

A Veszprém szombaton 17.30-kor, a Szeged egy nappal később, vasárnap 17.00-kor tesz kísérletet a csodára.