Ősztől a University of Toledo női kosárlabdacsapatának másodedzője lesz Danielle Page, aki idén Euroliga-ezüstérmet és magyar bajnoki címet szerzett a Sopron Baskettel.

A wbasket.hu szaklap tájékoztatása szerint a 31 éves játékos tíz idény után fejezte be profi pályafutását, és szerződik az ohiói tanintézményhez.

Danielle Page 31 évesen befejezi a játékos pályafutását Fotó: Polyák Attila - Origo

A coloradói születésű Page honosítottként a szerb válogatottal Európa-bajnoki címet és olimpiai bronzérmet szerzett. Klubszinten a legnagyobb sikereit a Bourges és a Sopron légiósaként érte el. A francia csapattal Európa Kupát nyert 2016-ban, míg a soproni csapattal idén áprilisban döntőt vívott az Euroligában, majd az NB I fináléjában 3-0-ra legyőzte a Szekszárdot.