Társoldalunk:

A macedón röpiseket verni kell az Európa-bajnoki álmokért

2018.08.14. 08:27

Az Európa-bajnoki részvétel a célja a férfi röplabda-válogatottnak, amely szerdán, hazai pályán, Macedónia ellen kezdi meg selejtezős szereplését.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem sportcsarnokában kötelező a győzelem a román Bogdan Tanase irányította nemzeti együttes számára, amennyiben azt szeretné, hogy reális esélye legyen a kijutásra. Az előzetes erőviszonyok alapján az F csoportból az európai ranglistán 18. ukránok a legerősebbek, a másik három csapat (a 35. Svájc válogatottja tagja még a négyesnek) küzdhet a második helyért.

A kontinentális ranglistán 31. magyarok és 21. ellenfele is részt vett májusban az Európa Ligában: az ezüst divízióban a magyarok egy mérkőzést nyerve csoportjuk utolsó helyén zártak, a macedónok viszont - igaz, a rendező jogán, de - ott voltak a szkopjei négyes döntőben, ahol negyedikként végeztek.

Az Európa-bajnoki részvétel a célja a férfi röplabda-válogatottnakFotó: Hirling Bálint - Origo

A magyar csapathoz - mely a felkészülés során Spanyolország otthonában vívott két edzőmérkőzést - az EL óta csatlakozott a feladóátló Baróti Árpád, a nyáron Törökországba szerződött Gergye Roland, valamint az ugyancsak négyes ütő Németh Szabolcs: mindhármukra kulcsszerep vár a sorozatban.

A magyar válogatott augusztus végéig négy mérkőzést játszik, a maradék két találkozóra januárban kerül sor.

A selejtezőből a csoportelsők mellett az öt legjobb második jut ki az Eb-re úgy, hogy a négycsapatos csoportok utolsó helyezettjei elleni eredményeket nem veszik figyelembe.

A jövő évi Európa-bajnokságot négy országban, Belgiumban, Franciaországban, Hollandiában és Szlovéniában rendezik szeptember 12. és 29. között.

A magyar válogatott kerete:
ütőjátékosok:
Blázsovics Péter, Bozóki Bence, Dávid Csanád, Gebhardt Norbert, Gergye Roland, Németh Szabolcs, Pádár Krisztián
liberók:
Deák Márk, Pápai Péter
centerek:
Flachner Dániel, Nagy József, Szabó Alpár
feladók:
Kaszap Tamás, Keen Cameron

A magyarok programja, F csoport:
augusztus 15., szerda: Magyarország-Macedónia, Nemzeti Közszolgálati Egyetem sportcsarnoka 17.45
augusztus 19., vasárnap: Svájc-Magyarország, Schönenwerd 17.45
augusztus 22. szerda: Ukrajna-Magyarország, Zaporizsje 18.00
augusztus 25., szombat: Magyarország-Ukrajna, Nemzeti Közszolgálati Egyetem Sportcsarnoka 18.30
január 5/6., szombat/vasárnap: Magyarország-Svájc
január 9., szerda: Macedónia-Magyarország