A Dunaújváros csapata 14 góllal győzött a svájci Spono Eagles otthonában a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjében, a második forduló szombati, első mérkőzésén.

Eredmény, női EHF Kupa, selejtező, 2. forduló, első mérkőzés:
Spono Eagles (svájci)-Dunaújvárosi Kohász KA 21-35 (11-16)
a Dunaújváros legeredményesebb játékosai: Szekerczés 10, Klujber 6, Szalai, Molnár B. 4-4

A vendég magyar csapat tíz percet követően Szekerczés Luca vezérletével, három 3-0-s sorozattal ellépett ellenfelétől, és

a szünetben már öt góllal vezetett.

Svájcban nyert simán a Dunaújvárosi Kohász KA Forrás: kohaszkezi.hu/Nagy Gergő

A második félidő első gólját a svájciak szerezték, utána viszont tíz percig nem találtak a kapuba. A Dunaújváros remek védekezéséhez hatékony támadójáték társult, és egy

11-1-es sorozattal tulajdonképpen eldöntötte a meccset.

A folytatásban a magyaroknak csak arra kellett ügyelniük, hogy megőrizzék előnyüket, és mivel ezt megtették, már a visszavágó előtt biztos továbbjutónak érezhetik magukat.

A Spono Eagles legeredményesebb játékosa a német Carina Aselmeyer volt hét góllal.

A visszavágót jövő szombaton, 16 órától rendezik.

Korábban a Siófok 13 góllal győzött a Vác vendégeként. Az EHF Kupa negyedik magyar résztvevője, az Érd HC a selejtező harmadik fordulójában csatlakozik a mezőnyhöz.