A hollandok nagyon simán verték a románokat a női kézilabda-Eb-n

handball Horizontal
Netherlands' left back Lois Abbingh (R) shoots past Romania's left back Gabriela Perianu during the Euro 2018 European Women's Handball Championship Group 2 main round match between The Netherlands and Romania at the Jean Weille sport hall in Nancy on December 9, 2018 (Photo by JEAN-CHRISTOPHE VERHAEGEN / AFP)
A holland női kézilabda-válogatott 29-24-re legyőzte Romániát a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntős csoportjában Nancyban.

A magyar válogatott csoportját megnyerő Hollandia, illetve a D csoport első helyéről érkező Románia is az első meccsét vívta a középdöntőben. Az első félidő nagy tempót, kevés gólt és számos kapus bravúrt hozott mindkét oldalon. Felváltva vezettek a csapatok, végül 11-10-es holland vezetéssel mehettek be a felek az öltözőbe.

Lois Abbingh (labdával) és a holland csapat valósággal szétzilálta a román válogatottat Forrás: AFP/Jean-Christophe Verhaegen

A második harminc perc elején perceken belül elhúztak négy góllal a Bont és Abbingh találataival száguldó hollandok, és innen nemhogy visszaút nem volt a románok számára, de mínusz nyolcnál (21-13) már arra kellett ügyelniük, hogy ne legyen megalázó a különbség.

Közte nyolc...

Végül öt maradt közte, a két említett holland 6-6 góllal zárt, míg a Győri Audi ETO-t erősítő Nycke Groot két találatig jutott két lövésből, azonban a 7. percben sérülés miatt le kellett cserélni, a ferencvárosi Laura Van der Heijden pedig ezúttal nem talált a kapuba. A román csapatból a nyolc gólig jutó Eliza Buceschu volt a legeredményesebb.

A hollandok így pontelőnnyel vezetnek a csoportban, a románok vereségével pedig megnyílt az út a magyar csapat előtt, hogy akár az ötödik helyért játszhasson a torna záró felvonásában.

Eredmények, középdöntő, 2. forduló:
I. csoport (Nantes):
Oroszország-Szerbia 29-25 (16-13)
korábban:
Svédország-Franciaország 21-21 (14-11)
Az állás: 1. Oroszország 6 pont/3 mérkőzés, 2. Franciaország 5/4, 3. Svédország 3/4, 4. Szerbia 2/3 (76-76), 5. Montenegró 2/3 (73-77), 6. Dánia 2/3 (78-88)

II. csoport (Nancy):
Hollandia-Románia 29-24 (11-10)
korábban:
Magyarország-Németország 26-25 (12-10)
Az állás: 1. Hollandia 6 pont, 2. Románia 4 (84-76), 3. Németország 4/4 (111-110), 4. MAGYARORSZÁG 4/4 (108-117), 5. Norvégia 2/3, 6. Spanyolország 0/3

Az első két helyezett jut az elődöntőbe, a harmadik pedig az ötödik helyért játszhat. Az Eb-győztes kvótát szerez a 2020-as tokiói olimpiára, és a további két dobogóshoz hasonlóan kijut a jövő decemberi, kumamotói világbajnokságra.