A Fradi pólócsapata kiütötte a magyar BL-rangadón az Egert

HOSNYÁNSZKY Norbert, Jansik Szilárd, Ferencváros, Eger
A Ferencváros könnyedén, 16-9-re nyert a vendég Eger ellen, míg a Szolnok kiélezett mérkőzésen 9-9-es döntetlent játszott házigazdaként a címvédő görög Olimpiakosszal a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában, szerdán.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló, A csoport:
FTC-Telekom Waterpolo - ZF-Eger 16-9 (5-2, 3-3, 4-2, 4-2)
gólszerzők: Sedlmayer 4, Mitrovic, Jaksic, Younger, Kállay, Vámos 2-2, Varga Dé., Jansik Sz. 1-1, illetve S. Rasovic 4, Hosnyánszky 2, Vlahopulosz, Murisic, S. Gyárfás 1-1

A találkozót megelőzően a két magyar csapat holtversenyben állt a nyolcas döntőt érő negyedik helyen. A bajnok, vasárnap óta már kupagyőztes

Ferencváros háromgólos előnyre tett szert a nyitónegyedben,

ez azonban nem csak a támadóknak, hanem a kapuban parádézó Vogel Somának is köszönhető volt. A zöld-fehérek számára ugyanakkor fejtörést okozhatott a találkozó hátralevő részére, hogy Varga Dénes korán begyűjtött két kiállítást.

Jansik Szilárd, az FTC (b) és Hosnyánszky Norbert, az Eger (j) játékosa a férfi vízilabda Bajnokok Ligája A csoportjában játszott FTC-Telekom Waterpolo - ZF-Eger mérkőzésen a Komjádi uszodában 2018. december 19-én Forrás: MTI/Szigetváry Zsolt

Az Eger előtt csak egy pillanatra, a harmadik negyed elején csillant fel a reménysugár, ekkor emberelőnyben egy gólra zárkózhatott volna fel, de a fór kimaradt, és

sorozatban három ferencvárosi gól következett (11-6), ami gyakorlatilag el is döntötte az összecsapást.

A zárónegyedben tovább nőtt a két csapat közti különbség, így fölényes fővárosi siker született.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló, B csoport:
Szolnoki Dózsa-Olimpiakosz (görög) 9-9 (2-2, 2-2, 1-1, 4-4)
a magyar csapat gólszerzői: Prlainovic, Zalánki 2-2, Bátori, Aleksic, Rasovic, Kis G., Teleki 1-1

Mivel a Hannover részvétele házigazdaként biztos, ebből a csoportból csak három csapat jut a nyolcas döntőbe, így a tavalyi bajnok Szolnok számára rendkívül fontos volt ez a mérkőzés, ugyanis az ötödik helyen állt, három ponttal lemaradva a holtversenyben harmadik Olimpiakosz, Mladost Zagreb duótól. A Tisza-partiak eddigi négy meccsükből csak egyet nyertek meg, két egygólos vereség és egy döntetlen mellett. Emiatt viszont a vendégek számára is kiemelt jelentőséggel bírt a találkozó, hiszen magyarországi sikerével könnyen "kivehette" volna magyar riválisát a versenyfutásból az Olimpiakosz.

Kiegyenlített küzdelmet láthatott a közönség, a nagyszünetig a vendégekének kellett kapaszkodniuk, a harmadik negyed elején azonban először kerültek előnybe,

a Szolnok némi szerencsével - egy emberelőny végén többször megpattanva éppen Viktor Rasovic elé került a labda - egyenlített.

A mindent eldöntő negyedik negyed elején a hazaiak szerezték meg a lélektanilag fontos első gólt. Az ellenfél Konsztantinosz Geniduniasz révén egy hatalmas bombával egyenlített, de Andrija Prlainovic két percen belül másodszor is bevette a kaput. Nagy Viktor védése után emberelőnybe került a Szolnok, Zivko Gocic időt kért, de még lövésig sem jutottak el a hazaiak. A fórt a görögök is megkapták, ekkor viszont Nagy Viktor védett. Az egyenlítés ugyanakkor nem maradt el, Jannisz Fontulisz pókhálózta ki a kapu bal felső sarkát.

A túloldalon Zalánki egy gyönyörű kapáslövéssel feledtette nem sokkal korábbi hibáját, majd fél perccel a vége előtt egy emberfórt ő váltott gólra, s mindössze

11 másodpercük maradt az egyenlítésre a görögöknek. Végül azonban sikerült nekik,

Alekszandrosz Gunasz távoli bombája a kapufáról kivágódva Nagy Viktor válláról pattant vissza és vánszorgott át a képzeleti gólvonalon.