A Mol-Pick Szeged 30-29-re legyőzte az ukrán Motor Zaporizzsját a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. A magyar csapat Bánhidi Bence révén megszerezte az 5000. gólját a legrangosabb európai sorozatban.

Kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 12. forduló, B csoport
Mol-Pick Szeged–Zaporizzsja (ukrán) 30-29 (12-15)
a Szeged gólszerzői: Sostaric 9, Bodó 7, Bánhidi, Sigurmannsson, Bombac, Maqueda 3-3, Källman, Balogh Zs. 1-1

Az már az előző fordulóban eldőlt, hogy a magyar bajnok MOL-Pick Szeged nem végezhet a másodiknál rosszabb helyen a B csoportban, márpedig amióta ilyen a BL lebonyolítása, a csongrádiak nem jutottak tovább ilyen előkelő helyről.

A két együttes a mecset megelőzően négyszer mérkőzött egymással, három BL-meccsüket a Szeged nyerte,

a tavaly nyári felkészülési találkozón viszont az ukránok győztek két góllal. A szegediek - 1996-os bemutatkozásuk óta - a 16. idényüket töltik a legrangosabb európai sorozatban, amelyben a mérkőzést megelőzően összesen 4979 gólt szereztek, vagyis vasárnap elérhették az ötezredik találatot.

A meccset az ukrán csapat kezdte jobban, Igor Soroka hetesgóljával már kettővel ment a Motor (1-3). A Szeged képtelen volt fordítani, sokáig egy-két találat volt a két együttes között a különbség, sőt, a 11. percben Jurij Kubatko találatával már három volt közte (3-6). A magyar együttes Mario Sostaric és Stefán Rafn Sigurmannsson góljával még felzárkózott, de innentől megint a Zaporizzsja pillanatai következtek, így

nem volt meglepő, hogy a 24. perben már öt góllal vezetett a rivális Sorokának köszönhetően (9-14),

amelynek hatalmas szüksége volt a pontokra a továbbjutás kiharcolásához.

A Motor Zaporizzsja kiválóan játszott a Szeged ellen Forrás: MOL-Pick Szeged/Twitter

A Szeged azonban nem tört meg, előbb sima, majd kettős emberelőnyben elkezdte a felzárkózást (11-14), majd Dean Bombac 27. percben lőtt kapufája azonban kicsit megtörte a lendületet. Az ukrán csapat így is időt kért, amellyel sikerült is rendet tenni a fejekben, így

maradt a félidő végére a háromgólos különbség (12-15).

A második félidőt is az ukránok kezdték jobban, négy percet kellett várni az első szegedi gólra (13-16). Ezt követően a kiállításoké volt a főszerep, amelyből egyik csapat sem tudott komoly előnyt kovácsolni, a 40. percben maradt a két együttes között a három talált különbség (16-19).

A 45. percben feljött a Szeged egy gólra (20-21) Bánhidi Bence találatával, majd a másik oldalon Aidenas Malasinskas volt eredményes. A 47. percben pedig eljött a nagy pillanat,

Bánhidi Bence újabb találata azt jelentette, hogy a Szeged megszerezte az 5000. gólját a legrangosabb európai sorozatban (21-22).

Pillanatokkal később Jorge Maqueda pedig egyenlíteni is tudott, legutóbb 1-1-nél volt döntetlen az állás a meccsen. Az utolsó tíz percre döntetlennel mentek a csapatok, Mirko Alilovic is feljavult, így

Bombac találata után először vezetett a találkozón a magyar csapat.

A hajrá is nagyon kiélezettre sikerült, a Motor nem akart leszakadni, nagyon összeszedetten játszott, ráadásul emberelőnybe is került, pedig előtte el lehetett volna venni lépéshibáért a labdát a vendég együttestől. Ennek ellenére kijött a két csapat közti tudáskülönbség, és

drámai hajrá végén 30-29-re nyert a Szeged.

Juan Carlos Pastor csak a győzelemnek örül Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

„Nagyon nehéz meccs volt, megmutattuk a győztes karaktert. Az a baj, hogy

hanem végig így kellene játszani. Nagyon bíztam a csapatban, de ahogy mostanság játszunk, nehéz meccseket nyerni. A második félidőben váltani tudnunk, és nyertünk" – mondta a mérkőzést követően a Sport TV kamerája előtt a Szeged edzője, Juan Carlos Pastor.