Földrajzilag mindössze száz kilométer, kézilabdatudásban azonban fényévnyi a különbség Angola és Kongó között. Magyarország nőikézilabda-válogatottja ugyanis már túl van a két afrikai ellenfélen, és amíg Angola ellen megszenvedett a sikerért, addig a szerdai mérkőzés egy jó edzéssel ért fel.

Kiállítások:

A találkozó előtt már tudták a lányok: a keddi egygólos győzelem értéke nagyon felértékelődött, miután a szerdai nyitó mérkőzésen Angola egy góllal legyőzte az Európa-bajnoki bronzérmes románokat, akik tavaly óta csak erősödtek...

Mocsai Lajos tanítványaira ezúttal gyengébb ellenfél várt, és ezt szerencsére negyedóra alatt az eredmény tekintetében is sikerült realizálni. Kongóval eddig kétszer találkozott a magyar nemzeti csapat, egyszer 20, egyszer 22 góllal sikerült nyerni, és ehhez a különbséghez most is tartották magukat a lányok. A találkozó ezúttal himnusz nélkül kezdődött, miután a szervezők a keddi "rövidítés" után már a szalagokat sem találták. Ez szerencsére nem zavarta meg Sitiéket, akik már az első támadásból megszerezték a vezetést, és 12 perc alatt úgy vezettek kilenc góllal, hogy az ellenfélnek csupán egy gólt engedélyeztek.

Az afrikaiak nyitott védekezése kínálta a lehetőségeket a gyors befutásokra és kombinációkra, nem véletlen, hogy a két szélső, Kirsner és Balogh tetszés szerint érték el találataikat. Szerencsére átlövőink átérezték a mérkőzés edzésjellegét, és mind Farkas Ági, mind Radulovics távolról is eredményesnek bizonyult.

A félidei 21-9-es vezetést követően Mocsai Lajos szövetségi kapitány új felállásokat próbálgatott. A második játékrészre az egyetlen klasszikus balszélső, Kirsner helyén Siti Eszter, Farkas helyén Deli Rita kezdett, de az utolsó negyedórára Balogh is pihenőt kapott, a jobb szélen így Radulovics és Borók is kipróbálhatta tehetségét. A félidő közepére állandósult a 20 gólos előny, az egyetlen izgalmat Moukila súlyosnak tűnő szemsérülése okozta, a mentők kórházba is szállítottak. Ha már Radulovicsnak nem ment az átlövés, akkor indításból és szélről szerzett gólokat: a világ legjobb játékosa meg sem állt 12 találatig.

És ha már a produkciókról szót ejtettünk, ne felejtsük el a két kapust. Pálinger (50 százalék) és Sugár (57 százalék) összesen 53 százalékosan védett: 32 kapura lövésből 17-et védtek, ami világklasszis teljesítménynek számít.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány: "Az Angola-Románia mérkőzés eredményének ismeretében tegnapi sikerünk felértékelődött, úgy érzem, az afrikaiak végképp felzárkóztak a világ élmezőnyéhez. Szerencsére Kongó még nem, ellenük nagyon látványosan és attraktívan játszottunk - de nem szabad túlértékelni ezt a győzelmet. Egy lépésnek számít csupán, a csütörtöki meccs sokkal fontosabb, hiszen a spanyolok elleni találkozó akár csoportdöntő is lehet."

Paul Landure, a kongói válogatott szövetségi kapitánya: "Sajnos, nem voltunk méltó ellenfelei a magyaroknak. Tudtuk, hogy semmi esélyünk, mégis bátortalanul játszottunk."

Pincési László

A csoport másik mérkőzésein:
Angola - Románia 28-27 (15-12)
Svédország - Spanyolország 27-24 (13-13)

A csoport állása: 1. Magyarország 4 (59-38), 2. Svédország 4 (56-45), 3. Spanyolország 2 (53-52), 4. Angola 2 (51-51), 5. Románia 0 (52-57), 6. Kongó 0 (36-64)