Hiába dobott száz pont fölött a Naturtex-Szedeák együttese, vesztesként hagyta el a pályát Debrecenben.

Férfikosárlabda-NB I
Debreceni Vadkakasok - Naturtex-Szedeák 115-105 (32-27, 27-24, 31-25, 25-29)
Debrecen, 700 néző, vezette: Vígh, Hegedűs.
Vadkakasok: McDaniel 18/3, Halm 22/9, Ridl 18/3, Boldizsár, Rucker 32. Csere: Ádám 10/6, Gémes 9, Lakatos 2, Tóth 4. Edző: Sterbenz Tamás.
Szeged: Drahos 9/3, Kiss 18/6, Deák 30/18, Molnár A. 13/3, Green 26. Csere: Balogh 9. Edző: Bonifert Domonkos.
Az eredmény alakulása: 4. Perc: 16-8; 8. Perc: 24-19; 12. Perc: 34-34; 14. Perc: 36-38; 22. Perc: 63-51; 28. Perc: 73-59; 33. Perc: 92-88; 34. Perc: 92-90; 38. Perc: 108-97.

Igazi kosáresőt láthatott a közönség. A csapatok nem sokat törődtek a védekezéssel, így szinte "flúgos futamhoz" hasonlított a mérkőzés. Úgy tűnt, hogy a debreceniek hamar döntésre viszik a dolgot, ám tetemes előnyüknél többször is kiengedtek, ezt pedig a jól küzdő szegediek kihasználták, a vezetést azonban csak egyszer - rövid időre - tudták átvenni. Az utolsó negyedben utoljára még felcsillant a bravúr lehetősége a Tisza-partiak előtt, feljöttek két pontra, de ekkor újra rákapcsolt a vendéglátó együttes, és összességében magabiztos sikert aratott. A Vadkakasok gárdája megszerezte a bajnokságban ötödik győzelmét, a Szedeák neve mellett viszont továbbra is csak vereség szerepel a tabellán.

Sterbenz Tamás: "Gyors játékot kértem a csapattól, nem őrültet, márpedig ezen a meccsen az utóbbit láthattuk. Csak az eredménnyel vagyok elégedett".

Bonifert Domonkos: "Senkinek nem kívánom azt, amilyen körülmények között mostanság készülünk. Nehéz úgy követelni a játékosoktól, hogy nem kapnak rendesen fizetést. Ennek ismeretében csak gratulálni tudok a csapatomnak".