A férfikosárlabda-NB I pénteki találkozóján a Debreceni Vadkakasok 27 ponttal legyőzték a Dombóvárt. Az alsóházban a PVSK-Panthers és a Níregyháza nyert.

Férfikosárlabda-NB I, középszakasz, felsőház:
Debreceni Vadkakasok - Dombóvár 98-71 (31-33, 21-13, 20-8, 26-17)
Debrecen, 800 néző
vezette: Szamos, Ádám.
Debrecen: Ádám 8/6, Halm 15/6, Ridl 23/3, Gémes 5, Rucker 24. Csere: Csaplár-Nagy A. 12, Lakatos 2, Tóth G. 3/3, Boldizsár 6/6, Simon. Edző: Sterbenz Tamás
Dombóvár: Puskás 9/3, Lee 14/9, Jovanovics 25/12, Vojvoda 4, Riley 12/3. Csere: Balogh, Bódi 3/3, Panta 2, Trupp, Varva 2. Edző: Déri Csaba
az eredmény alakulása: 5. perc: 15-9; 8. perc: 22-25; 13. perc: 34-35; 18. perc: 48-40; 23. perc: 60-49; 28. perc: 72-51; 32. perc: 79-56; 37. perc: 87-62.

Az első negyedben mindkét gárda szórta a kosarakat, a csapatok a védekezéssel nem nagyon foglalkoztak. A második felvonásban a dombóváriaknak nem ment a játék, a vendégek dobásai pontatlanok voltak, sőt gyakran még büntetőből is képtelenek voltak a kosárba találni. Ráadásul a tizenhatodik percben legjobbjuk, Lee bokasérülést szenvedett.

A debreceniek védekezésben is feljavultak, és a harmadik negyedben gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzés sorsát. A Vadkakasok gárdája a palánkok alatt szinte minden labdát megszerzett, ebben elsősorban a Csaplár-Nagy Arnold jeleskedett. Az utolsó játékrészben már nem tudtak újítani a dombóváriak, a hazaiak pedig nyugodtan játszhattak, győzelmük ekkor már egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben. A debreceniek a bajnokság középszakaszában először nyertek meccset, edzőjük pedig külön is örülhetett a sikernek, hiszen ezen a napon ünnepelte 34. születésnapját.

Sterbenz Tamás: "Ha minden pénteken születésnapom lenne, talán nem itt tartanánk. Köszönöm a csapatnak a jó játékot, szép születésnapi ajándék volt."

Déri Csaba: "A tegnapelőtti mérkőzés, illetve a hosszú utazás sokat kivett a csapatból. Ráadásul meghatározó játékosunk, Lee megsérült. Ezek miatt kaptunk ki."

PVSK-Panthers - MAFC 82-80 (24-22, 26-23, 17-13, 15-22)
Pécs, 400 néző
vezette: Vétek, Reisz
PVSK-Panthers: Petőfi 8, Radnóti 15/9, Kranjcsevics 4, HOFFMANN 22/12, BÉRES 8. Csere: MÓRICZ 16/15, MALICK 5, Kolarics 4. Edző: Zalay Zoltán
MAFC: HORVÁTH Á. 17/9, Kangyal G. 14/9, EHLERS 28/6, Horváth Cs. 9, Kecskés 6. Csere: Csányi 4, Cseszlai 2, Bakonyi. Edző: Kangyal Tibor
az eredmény alakulása: 3. p.: 5-5, 7. p.: 17-10, 13. p.: 26-24, 17. p.:40-33, 23. p.: 52-47, 27. p.: 61-53, 33. p.: 69-70, 37. p.: 76-72
kipontozódott: Kangyal G. (35. p.)

A PVSK végig vezetett, elsősorban a hármas kosarak tekintetében múlta felül ellenfelét. Malick jól szedte a lepattanókat, ez is előnyt jelentett a pécsieknek. A végére feljött a MAFC, azonban izgalmas hajrában nyerni tudott a házigazda csapat, amely ezzel megszerezte első győzelmét a rájátszásban.

Zalay Zoltán: "Kiszenvedtük. Nagyon látszott, hogy a csapat görcsös, mert ebben a szakaszban még nem nyertünk meccset. Ez a győzelem nagyon fontos a hosszútávú céljaink miatt."

Kangyal Tibor: "Az a csapat győzött, amelyik kevesebbet hibázott."

Marso-Isobau NyKK - SMAFC-Rotó Elzett 103-95 (25-25, 21-25, 26-25 31-20)
Sopron, 400 néző
vezette: Nagy L., Török
Nyíregyháza: HUTÁS 16/12, Ricks 16/6, HALINIC 33/18, Ecseri 12, KRIVACEVIC 18. Csere: Herczku 8/3, Senánszky, Boczkó. Edző: Rezák László
SAMFC: PALOTAI 21/9, Pojbics 16/9, VAVRA 17/3, MOGYORÓSY 21, Rasic 15/3. Csere: Molnár 4, Kotlik, Mike 1. Edző: Horváth József

Az első félidőben kifejezetten ötletes, szellemes játékkal rukkolt ki a soproni egyetemi együttes. Vavra ekkor kitűnően őrizte a vendégek dobógépét, Halinicet, támadásban pedig Mogyorósy, Palotai és Pojbics termelt. A vendégeket a veterán, 40 évnél idősebb Krivacevic tartotta versenyben ekkor, akit többször üresen hagytak a palánk alatt a soproniak.

Remekül kezdte a második félidőt a SMAFC, játkosai egymást múlták felül, és a negyed közepén 13 ponttal is vezettek az egytemisták. Ekkor Halinic gyorsan dobott 3 triplát és két hármassal Hutás is csatlakozott a szabolcsi "tűzérséghez".

Villámgyorsan fordított a nyíregyházi csapat, amely a végjátékban nyugodtabban, pontosabban, játszott, de az egytemi csapat is kitűnő teljesítményt nyújtott.

Rezák László: "Az történt, amire számítottam. A SMAFC szellemes játáka, ötletes, impozatív stílusa nem kedvez nekünk, nehezen sikerült győzni."

Horváth János: "Nagy lehetőséget szalasztottunk el, de a korábbi két negyeddel szemben most már hármat bírt a csapat."