A Szolnok hazai pályán 66-61-re legyőzte a címvédő MiZo-Pécsi VSK-t a nőikosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén, ezzel kiegyenlítette az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állását.

Döntő, 2. mérkőzés:
Szolnoki-MÁV Coop SE - MiZo-Pécsi VSK 66-61 (18-12, 15-10, 8-21, 25-18)
Szolnok, 1200 néző
vezette: Vígh, Bodnár
pontszerzők: Delmis 20/9, Englert 11/6, Csákány 9/3, Farmer 9, Papp 6, Szélesy 5/3, Perovic 4, Hibbert 2, illetve Iványi 18/6, Bojko 10, Ambrus 10, Branzova 8, Keller 7, Szakács 4, Béres 4

További eredmények

A 84-56-os pécsi sikert hozó első mérkőzéshez képest viharosan kezdett a Szolnok: a címvédő csak 9-0-nál talált először a gyűrűbe. A kupagyőztes házigazdákat főként a PVSK-ban is megfordult szerb-montenegrói irányító, Angela Delmis vitte a hátán. A folytatásban az All Star-gála tripladobó bajnoka, Englert tartott bemutatót, így a kissé erőtlen vendégek - akiknél csak Iványi jeleskedett - hamarosan 11 pontos hátrányba kerültek. A félidőben 33-22 volt az állás.

Az Euroliga-bronzérmes Rátgéber-együttes dobószázaléka a nagyszünet után sem javult, a válogatott Károlyi pontképtelen volt és 25 perc alatt csupán négy játékosa ért el kosarat. A Tisza-partiak háromperces rövidzárlata azonban nem maradt büntetlenül, ugyanis a baranyaiak - a közönség tiltakozása közepette - 36-36-nál kiegyenlítettek.

A küzdelem hevében Ambrus kipontozódott, majd Farmer sántikált le a pályáról, Englertet pedig felrepedt szemöldöke miatt kellett lecserélni. Az alacsony színvonalú zárónegyedben a mezőny legjobbja, Delmis nem tudott hibázni, így a változatos hajrából az Európa-kupa-második Szolnok került ki győztesen.

A párharc állása 1-1, a 3. összecsapásra hétfőn kerül sor Pécsett.