Rekordlétszámú, 11 100 fős mezőny indult el a vasárnapi, 23. T-Com Vivicittá Városvédő Futáson, Budapesten.

A résztvevők a margitszigeti eseményen, amely a tavaszi futószezon első nagy fővárosi rendezvénye volt, ragyogó napsütésben tehették próbára magukat a három különböző távú futószám mellett gyaloglásban, azon kívül bringapark, valamint óriási játékok és kiállítók várták az embereket.

Az egyes számokat neves sportolók közreműködésével bonyolították le. Elsőként a 6,5 km-es Midicittá mezőnye vágott neki Kiss Gergely kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó rajtjelére, majd Vereckei Ákos kétszeres olimpiai bajnok kajakozó lövésére a főként babakocsiban gyermeküket toló anyukákból, és Nordic Walking botos hölgyekből álló gyaloglók indultak el, hogy 2,8 km-t sétáljanak a Margitszigeten.

A 3,5 km-es Minicittára készülők népes tábora két turnusban startolt el a margitszigeti futásra, az első futam startjelét Fodor Rajmund, míg a másodikét Molnár Tamás egyformán kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó adta le.

Utolsóként Cseh László világ- és Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes úszó pisztolylövésére 3600 futó vágott neki a Vivicittá 12 km-ének, melynek útvonala a főváros lenyűgöző nevezetességeit, turisztikai látványosságait és a világörökséghez tartozó városrészeket érintette.

A Vivicittá futamgyőzelmét a férfiaknál Nagy Tamás szerezte meg, míg a hölgyeknél Leventon Júlia diadalmaskodott. A kerekesszékesek között Bók László, illetve Dóra Kriszta nyert, míg a handbike-kategóriában Báder Richárd győzött.