Tergat már Tokióban is nyert maratont

A kenyai Paul Tergat végzett az élen a vasárnapi Tokió-maratonon, és bár a legjobb tízbe hat japán is bekerült, a dobogóra egyikük sem tudott felállni.

A japán fővárosban először maratonizó Tergat mögött a korábbi kétszeres győztes spanyol José Rios futott célba másodikként 14 másodperccel lemaradva az afrikai futótól, a harmadik pedig az eritreai Yared Asmeron lett.

eredmények:
1. Paul Tergat (kenyai) 2:10:22 óra
2. José Rios (spanyol) 2:10:36
3. Yared Asmeron (eritreai) 2:10:49

A férfiaknál kenyai, a nőknél etióp győzelem született a vasárnapi Barcelona-maratonon, amelyet 31. alkalommal rendeztek meg a katalán fővárosban, s az eddigi rekordrészvételt jegyezhették fel a szervezők a 9753 futóval.

A 39 éves Johnstone Chebii leggyorsabbként 2:14:01 óra alatt teljesítette a 42.195 méteres távot, s 2007 után második alkalommal diadalmaskodott itt úgy, hogy a végén lefiniselte a tavalyi első honfitársat, Hosea Kosgeit. A gyengébb nem vetélkedését a 22 esztendős Tadelesh Biru 2:39:41-es idővel, hatalmas fölénnyel nyerte.