Hadfi Dániel és Mészáros Anett után szombaton Ungvári Miklós (66 kg) és Baczkó Bernadett (57) is bronzérmet, s ezzel pekingi kvótát szerzett a Rio de Janeiróban zajló olimpiai kvalifikációs cselgáncs-világbajnokságon.

Az Európa-bajnok, két éve ugyancsak vb-harmadik Ungvári első meccsén vazarival verte az ugyancsak Eb-aranyérmes grúz Kedelasvilit, majd ipponnal az üzbég Saripovot és jukóval a japán Akimotót.

Következett az olimpiai és vb-harmadik kubai Arencibia, aki ipponnal jobbnak bizonyult nála. A vigaszágon a kecskeméti klasszis "cserébe" ugyancsak ipponnal lépett át a görög Zintiridiszen, az egyetlen értékelhető akcióra is képtelen kanadai Mehmedovic ellen pedig jukóval nyert. Jöhetett a bronzmeccs, amelyen minimális (koka) különbséggel ugyan, de Ungvári diadalmaskodott az örmény Nazarjan ellen.

A tavaly Hungária-kupa-győztes Baczkó nyitómérkőzésén csak 1:26 percet töltött a tatamin a lengyel Kolodziejjel szemben, ezután viszont túlórára kényszerült a török Billor ellen: aranyponttal győzött. A harmadik fordulóban az olimpiai bajnok, favorit német Bönisch sem tudta megállítani a KSI kiválóságát, aki 4:23-nál ippont dobott rajta.

A bravúros menetelés következő "állomása" a kontinenselső francia Harel volt, aki szintén aranyponttal maradt alul. Az elődöntőben az olimpiai, világ- és Európa-bajnok spanyol Fernandez már túl nagy falatnak bizonyult, és a hajrában vazarival nyert. A bronzmérkőzésen a 21 éves Baczkó a finn Koivumakival került szembe, akit jól taktikázva, kokával vert meg.

A 73 kg-osok között címvédő Braun Ákos sem állt messze a sikertől, ugyanis biztosan jutott túl litván és madagaszkári ellenfelén, majd az izraeli Razvozovon is, ám a nyolc között jukóval kikapott a német Gesstől. Legyőzője a következő körben vereséget szenvedett, így nem vitte vigaszágra a paksi klasszist. A szombati negyedik magyar, Perge Ilona (52) egy győzelemmel búcsúzott.

Forrás: [origo]

Ungvári Miklós (balra) bronzot szerzett, Braun Ákos viszont helyezetlenül zárt

Vasárnap, a vb zárónapján Burján László 60 kg-ban, a +100 kg-ban helyezetlen Bor Barna az olimpia műsorán nem szereplő nyílt kategóriában, míg Csernoviczki Éva a 48 kg-osoknál bizonyíthat.