Vágólapra másolva!
Storcz Botond, a magyar kajak-kenu válogatott vezetőedzője szerint a következő években elsősorban arra kell fektetni a hangsúlyt, hogy a tokiói olimpián a férfi szakágak is eredményesebben szerepeljenek.

"Az a legfontosabb, hogy

- jelentette ki csütörtökön az M4 Sport Sportreggeli című műsorában, hozzátéve, hogy mindezt nem azért mondja, mintha a nőkkel nem kellene foglalkozni. - "A nőknél, úgy gondolom, az elkövetkezendő négy évben biztosított még az az eredményesség, ami Rióban is volt" - utalt arra, hogy az idei nyári játékokon a női kajakosok három aranyérmet nyertek.

Storcz Botond, a magyar kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya Forrás: MTI/Kovács Tamás

A vezetőedző megemlítette, hogy lesz változás a válogatási rendszerben. "A férfiaknál is az egyes teljesítménynek sokkal jobban meg kell jelennie a válogatás folyamatában, ugyanúgy, mint a lányoknál, a négyes számra vonatkozóan is" - folytatta, emlékeztetve rá, hogy férfi kajakban eddig "teljesen tiszta négyes válogató" volt. Storcz jelezte: a válogatási szisztémába bele fogja tenni,

hogy egyesben is legyen kötelezően megmérettetés,

és az is számítson be a négyesek összeállításába.

Csak az 500-asokat sajnáljuk

Az olimpiai program módosításáról úgy vélekedett, "összességében egy picit pozitív a változtatás", mert az új női kenus számokban van már világbajnoki érme Magyarországnak, ugyanakkor azt nem tartja szerencsésnek, hogy a férfi K-2 200 méter kikerült a programból, mert abban tavaly világbajnok, idén pedig olimpiai negyedik volt a Tótka Sándor, Molnár Péter páros.

Megreformálhatják a férfi kajakosok válogatóját

"Az a szépséghibája a változtatásnak, és

- mondta, hozzátéve, hogy az a táv adott esetben a 200-asoknak, de az 1000-eseknek is megfelelő lehetett volna a versenyzésre. - "Szerintem ezzel sokszínűbb lett volna a program".

Storcz Botond ugyanakkor emlékeztetett rá, "nagyon fontos elvárás volt a Nemzetközi Olimpiai Bizottságtól, hogy a nemek közötti versenyszámarány egyenlő legyen", és ez most "abszolút megvalósul".