Tovább folytatódott a csillaghullás a Cincinnatiben zajló férfi tenisztornán. Az első fordulóban búcsúzó Agassit és Szafint a második körben követte többek között Sampras, a negyedik helyen kiemelt Ferrero, valamint a tizediknek rangsorolt Clement is. Ugyancsak búcsúzott az elmúlt hetekben bombaformában teniszező román Pavel, akire a fehérorosz Mirnyij mért megalázó vereséget.

Samprasnak ezúttal a spa-
nyol Martin volt nagy falat

Úgy látszik, hogy a tavalyi wimbledoni diadal "megátkozta" Pete Samprast, ugyanis az amerikai teniszező azóta sorozatban 16. tornáját fejezte be vereséggel.

A világklasszis ezúttal még játszmát sem nyert a sportág középmezőnyébe tartozó spanyol Alberto Martinnal (38. a hagyományos ranglistán) szemben.

Hasonló negatív sorozatra csak Sampras pályafutásának kezdetén volt példa, hiszen első nagy sikerét 34. versenyén aratta, 1990-ben Philadelphiában. Ezt követően, tíz évvel ezelőtt zsinórban 15 versenyen keresztül nem tudott ismételni.

Alberto Martin 6:4, 6:4-re győzött a körülményekkel viaskodó 13-szoros Grand Slam-győztes ellen. A helyi idő szerint este lejátszott találkozón a rendkívül magas páratartalom alaposan megnehezítette a teniszezők dolgát.

"Elképesztő módon izzadtam, s alig tudtam pályán tartani a labdát" - mondta Sampras, majd hozzátette: "Nehezen alszom el a vesztes mérkőzések után, teljesen mindegy, hogy milyen versenyről van szó. Ilyenkor még az sem számít, hogy korábban hány tornagyőzelmet arattam. A Cincinnatiban eddig háromszor diadalmaskodó Sampras mindkét játszmában egyszer-egyszer veszítette el adogatását, s ez döntőnek bizonyult."

Cincinnati, a Mesterszéria 7. állomása, 2,95 millió dollár összdíjazás, 2. forduló:
Kuerten (brazil, 1.)-Haas (német) 7:6, 7:6
Arazi (marokkói)-Ferrero (spanyol, 4.) 6:7, 6:4, 6:4
Hewitt (ausztrál, 5.)-Ulihrach (cseh) 6:2, 5:7, 6:2
Kafelnyikov (orosz, 6.)-Santoro (francia) 6:1, 6:4
Henman (brit, 7.)-Li (dél-koreai) 6:3, 6:3
Rafter (ausztrál, 8.)-Malisse (belga) 6:0, 6:3
Martin (spanyol)-Sampras (amerikai, 9.) 6:4, 6:4
Blake (amerikai)-Clement (francia, 10.) 7:5, 6:4