Meglepő vereséget szenvedett Kuti Kis Rita a spanyol Linótól az Estorilban zajló tenisztorna második fordulójában. Továbbjutott viszont a Gubacsi, Bovina kettős, így a duó már elődöntős. A férfiak casablancai tornáján Sávolt Attila legyőzte a spanyol Sanchezt, következő ellenfele a címvédő argentin Canas lesz, akivel eddig egyszer mérkőzött, és akkor megverte.

A hosszabb esőszünet sem vette el Venus Williams étvágyát a Bausch & Lomb Championships elnevezésű floridai tornán. Amelia Island-en az amerikai teniszező 6:4, 7:6-ra verte az orosz Miskinát és bejutott a harmadik fordulóba. "Rettentő nehéz dolgom volt, ellenfelem rengeteg labdát visszaütött" - értékelte sikerét Venus.

Nagy nevek ide vagy oda, a nap hőse egy ifjú argentin teniszező, Paola Suarez volt, aki 45 perc alatt 6:0, 6:0-ra verte a világranglista 109. helyén álló amerikai Jill Craybast. A vesztes teljesítményéről mindent elmond, hogy saját adogatásakor az első szettben mindössze egy pontot tudott elérni.

Kuti Kis meglepően simán kapott ki az ismeretlen spanyol Linótól

A férfiaknál folytatta remek szereplését az orosz Marat Szafin, az óriás ezúttal is nagy csatában, 6:3, 5:7, 6:2-re győzött a román Adrian Voinea ellen. "Egyszerű a munkánk: játszani kell és nyerni. De higgyék el, nem olyan élvezetes ilyen körülmények között teniszezni, sem nekünk, sem a nézők számára" - célzott Szafin az erős szélre. Szafin következő ellenfele a fehérorosz Mirnyij lesz, aki a spanyol Montanest verte 4:6, 6:0, 6:1-re.

Moya - Luzzi 6:2, 7:6

Két kiemelt is megszenvedett a továbbjutásért a II. Hasszánról elnevezett casablancai tornán. A marokkói Younes El Aynaoui az első szettet el is vesztette ismeretlen honfitársával szemben, ám végül 6:7, 6:4, 6:2-re megverte Mounir El Aarejt. Az első helyen kiemelt, mellesleg címvédő argentin Guillermo Canas is küzdött a brazil Sa ellen, végül 7:6, 6:1-re győzött. Reméljük, a következő fordulóban már nem lesz ekkora szerencséje, hiszen ellenfele Sávolt Attila lesz. Sávolt a spanyol David Sanchezt 6:3, 6:4-re verte, és ugyan Canas előtte van a világranglistán, eddigi egy találkozójukat Sávolt nyerte. 1998-ben, Limában ugyancsak salakon 6:4, 7:6-ra bizonyult jobbnak a magyar teniszező