A szerda teniszmeglepetését Nicolas Kiefer müncheni kiesése jelentette, a német teniszező a cseh Stepanektől kapott ki. A hölgyeknél jól rajtoltak az esélyesek: Hamburgban Venus Williams, Bolban Jelena Gyemntyijeva győzött.

Egy nappal az orosz Kafelnyikov felett aratott remek győzelme után csúnya vereséget szenvedett a német Nicolas Kiefer a Münchenben zajló 381 ezer dollár összdíjazású tenisztornán. A német - akit alig két hete Sávolt Attila is legyőzött - a cseh Radek Stepanekkel nem bírt, és simán 6:2, 6:2-re kikapott. "Stepanek nagyon jól játszott, és kiválóan adogatott. Egyszerűen nem hibázott, én meg hülye hibákat követtem el" - értékelt önkritikusan Kiefer. Idén másodszor jutott ATP-torna negyeddöntőjébe a spanyol Francisco Clavet, ráadásul azt az argentin Chelát verte 7:6, 4:6, 6:3-ra, aki a februári, acapulcói tornán elütötte az elődöntőtől.

Canas - Sluiter 4:6, 7:5, 6:1

A mallorcai tornán nem született meglepetés, noha a hazaiak Davis-kupa játékosa, Juan Balcells nem bírt az argentin Callerivel (6:3, 6:1). A másik spanyol, David Sanchez két szettben, 7:6, 6:4-re verte Montanest, a belga Rochus 6:2, 6:2-re győzött Nadal-Parera ellen, míg a nap legnagyobb küzdelmét hozó találkozóján az argentin Zabaleta 4:6, 7:5, 6:0-ra múlta felül Bachelot-t.

Eredmények, Mallorca Open (381 ezer dollár)
2. forduló:
Zabaleta - Bachelot 4:6, 7:5, 6:0
D. Sanchez - Montanes 7:6, 6:4
Rochus - Nadal-Parera 6:2, 6:2
Calleri - Balcells 6:3, 6:1

Jól rajtolt az amerikai Venus Williams a hamburgi Betty Barclay Cup-on, ahol a második fordulóban az olasz Schiavone ellen 6:2, 6:3-ra győzött. Az első körben továbbjutott a Budapest Openen diadalmaskodó német Martina Müller, aki a thaiföldi Tanasugarnt az első elveszett játszma után két 6:0-s szettel ütötte ki.

Betty Barclay Cup, Hamburg (585 ezer dollár)

V. Williams - Schiavone 6:2, 6:3

Bejutott a boli torna harmadik fordulójába az orosz Jelena Gyemntyijeva, miután a második körben az indonéz Widjaját 6:2, 6:1-re intézte el. A nap meglepetését azonban nem ez, hanem a tavalyi győztes Angeles Montolio 6:2, 6:2-es veresége jelentette, a spanyol játékost honfitársa, a selejtezőből főtáblára jutott Maria Sanchez Lorenzo ütötte el a továbbjutástól.