Megkezdődött Párizsban a francia nyílt teniszbajnokság. A Roland Garros első fordulójában Gubacsi Zsófia 53 perc alatt csúnya, 6:1, 6:1-es vereséget szenvedett attól az amerikai Reevestől, aki pályafutása során még nem tudott mérkőzést nyerni a párizsi Grand Slam-verseny főtábláján.

A magyarok közül elsőként Gubacsi Zsófia kezdte meg a szereplést, aki hétfő kora délután a tizenegyes pálya második összecsapásán az amerikai Samantha Reevs ellen fogott ütőt. Ellenfelével korábban még soha nem játszott Zsófi, az amerikai lányról annyit lehetett tudni, hogy jelenlegi 80. helye a világranglistán pályafutása legjobb eredménye. A Roland Garroson eddig mindössze egyszer jutott főtáblára, ám 1998-ben az első fordulóban kikapott.

Ennek ellenére nem kezdte jól a mérkőzést Gubacsi, aki mindjárt második adogatójátékát elvesztette, s Reeves, tizenhat perc elteltével már 3-1-re, újabb négy perccel később már 4-1-re vezetett. Gubacsi huszonöt perc alatt 6-1-re el is bukta az első szettet, úgy, hogy első adogatásainak mindössze 27 százaléka volt jó, s Reeves tíz ki nem kényszerített hibájával szemben tizennyolcszor hibázott. A második szettben ott folytatódott minden, ahol az előzőben abbamaradt. Gubacsi 4-0-nál tudott ugyan egy játszmát fogni, de a 6:1-es vereséget nem tudta elkerülni. Mindössze 53 percet töltött a pályán.

Győzelemmel kezdte meg szereplését Venus Williams, aki csuklósérülésből felépülve 6:3, 6:3-ra győzött a német Bianka Lamade ellen.. A Philippe Chatrier-pálya nyitómérkőzésén az amerikai az általa megszokott erőteljes adogató- és tenyeres játékát hozta. A 65 perces meccs "színvonaláról" sokat elárul a 89 (48-41 Lamade javára) önhiba.