A selejtezőből felkerült Kuti Kis Rita három játszmában vereséget szenvedett a svájci Mikaeliantól, így befejezte a szereplését a francia nyílt teniszbajnokságon. Kikapott Sávolt Attila is, a hagyományos világranglista 68. helyezettjét a belga Olivier Rochus (60.) győzte le 2 óra 20 perces mérkőzésen.

Kuti Kis az első játszmát még megnyerte, majd a másodikban is 1:0-ra vezetett, de aztán sorozatban 12 játékot vesztett, s nem volt esélye a továbbjutásra. Az első helyen kiemelt, címvédő amerikai Jennifer Capriati magabiztosan jutott túl az első körön.

Nem tette emlékezetessé tizenhatodik Roland Garros-szereplését Arantxa Sanchez-Vicario, aki a nap legcsúnyább vereségét szenvedte el. A háromszoros győztes spanyol 52 percet töltött a pályán, ennyi idő elég volt honfitársnőjének, Marta Marrerónak, hogy 6:0, 6:1-re lemossa a pályáról. Az 1989-ben, 1994-ben és 1998-ban győztes, 1991-ben, 1995-ben és 1996-ban döntős teniszezőnő 35 ki nem kényszerített hibát vétett, gyakorlatilag önmagát verte meg. "Egyszer eljön a pillanat mindenkinél, amikor semmi sem sikerül. Sajnos nálam ez most következett be, sajnálom. Ami történt, megtörtént, de ez nem ok arra, hogy visszavonuljak" - mondta Sanchez-Vicario, aki pályafutása során még soha nem esett ki a párizsi első körben.

Nem járt jobban Anna Kurnyikova sem, aki feltűnő sárga ruháján kívül mást nem tudott felmutatni. 6:4, 6:3-as veresége azért is fájó lehet, mert a szabadkártyával induló ausztrál Christina Wheeler még csak a szorosan vett élmezőny aljához sem tartozik. "Kicsit meglepett a győzelmem. Nehéz mérkőzésre számítottam, hiszen még nem sok Grand Slam-tornán mérkőztem eddig" - mondta Wheeler.

Győzött Serena és Venus Williams is, előbbi az első körben a szlovák Sucha (6:3, 6:0), utóbbi a második fordulóban az indonéz Prakusya ellen diadalmaskodott (6:0, 6:1). Győzelemmel tért "haza" a francia Mary Pierce is, aki a Suzanne Lenglen-pályán a kazah Seljutyinát verte nagyon szoros, 7:5, 7:5-ös összecsapáson. Pierce utoljára két éve játszott Párizsban, akkor, amikor a döntőben a spanyol Conchita Martinezt verve második Grand Slam-sikerét érte el. "Imádok itt játszani, és nagyon jó érzés volt visszatérni oda, ahol két éve nem léphettem pályára" - mondta Pierce boldogan. Következő ellenfele a lengyel Grzybowskát verő spanyol Torrens Valero lesz.

A férfiaknál búcsúzott a 13. helyen kiemelt amerikai Andy Roddick, akit az ausztrál Wayne Arthurs 25 ász értékű adogatással demoralizált, s végül 4:6, 7:6, 4:6, 7:5, 6:3-ra legyőzött. A másik amerikai, Andre Agassi simán, 6:3, 6:1, 6:1-re győzött a selejtezőből felkerült francia Eric Prodon ellen. Kicsit szenvedve, de a másodikként rangsorolt Marat Sazfin is hozta a mérkőzést. Az orosz a szabadkártyás hazai pályán versenyző Llodrát két óra 48 perc alatt késztette megadásra (6:4, 2:6, 7:6, 6:4) . "Az első két játszmában rosszul szerváltam, azt hiszem, nem ütöttem meg erősen a labdát. Aztán úgy döntöttem, kicsit több erőt adok bele az ütésekbe. Összességében egész jól teniszeztem. Llodra kemény ellenfél volt, főleg az adott körülmények, a kicsi pálya, a hazai közönség és a gyenge szél miatt" - nyilatkozta elégedetten Szafin, aki a következő körben a Sávoltot búcsúztató belga Olivier Rochus ellen meccsel.

A Vanessa Henke, Bianka Lamade - Marion Bartoli, Tatiana Golovin német, francia mérkőzéssel megkezdődött a nők párosviadala is - az összecsapást a germán duó 6:1, 6:4-re nyerte. A mezőnyben Mandula Petra révén akad magyar érdekeltség, a magyar teniszező megszokott partnerével, az osztrák Patricia Wartuschsal áll rajthoz. A sorsolás az első fordulóban a nyolcadik helyen kiemelt Conchita Martinez, Patricia Tarabini spanyol, argentin kettős sodorta Manduláék útjába, ha nyernek, akkor a következő fordulóban a Gagliardi, Schiavone (svájci, olasz) - Fokina, Perebijnis (orosz, ukrán) duó következne.

Az egyesben versenyben lévő Kapros Anikó csütörtökön az egyes pálya negyedik összecsapását vívja a francia Virginie Razzano ellen. Eddigi mérlegük 1-1-re áll egymás ellen. Tavaly márciusban Miamiban Kapros 6:3, 6:2-re nyert, idén márciusban Indian Wellsben viszont 3:6, 0:3-s állásnál sérülés miatt visszalépett.