A szerdai prológon győztes, címvédő Arató Dávid a harmadik helyen végzett a 28. Gemenci Nagydíj nemzetközi kerékpáros verseny első szakaszán. A 165 km-es tömegrajtos etapot klubtársa, az olasz Sandro Lattenero nyerte.

A szakasz rajtja előtt Bor Sándor, a Magyar Kerékpársportok Szövetségének elnöke, Kocsis Imre Antal, Szekszárd város polgármestere, valamint Arató Vilmos a verseny szervezőbizottságának elnöke mondta el köszöntőbeszédét. A hagyományoknak megfelelően a tegnapi eredmények alapján kiosztották a vezető mezeket. A prológot nyerő Arató Dávid (Fausto Coppi Gazzera I.) kapta a FIAT kék mezt, Steig Csaba (Mapei Kanizsa KK I.) a pöttyös trikót, Nagy Róbert (Mapei Kanizsa KK I.) a zöld pólót kapta. A legjobb magyarnak járó fehér trikót Árvai Attila (P-NIVO Betonexpressz FTC) viselhette a csütörtöki napon.

A versenyigazgató rajtjele után Harc felé vette az irányt 24 csapat 112 versenyzője. 5 km után már el is szakadt a mezőnytől Baumgartner Tamás (Postás SE I.) és Andriy Grivko (SK Nikolajev Ukraine). Előnyük egyre nőtt, néha már négy perc fölé is emelkedett. Párosversenyük során az ukrán versenyző gyűjtötte be a Hőgyészen lebonyolított gyorsasági részhajrá győztesének járó 5 pontot és 3 másodperc jóváírást. A táv egyharmadánál úgy nézett ki, hogy a két elmenő megnyerheti a szakaszt, hiszen mögöttük még hárman érkeztek, majd a boly kissé lassú tempóban.

Közben a múlt heti országúti Magyar Bajnokság U23-as győztese feladni kényszerült a szakaszt. Steiner György, a versenyt motoron követő rendező, jelentette az ex-szekszárdi Madaras Zoltán váltóhibáját a versenyigazgató felé.

Kisvejkéhez érve felére apadt az élen állók időelőnye, mely a közelgő hegyi hajrák fontossága miatt nagyon hamar elolvadt. Közben több defekt is nehezítette a résztvevők dolgát, de szerencsére a Westel Kupa eredményének sorsát nem befolyásolta, mivel a géphibát szenvedett versenyzők gyorsan felzárkóztak a mezőnyhöz. Kétynél már az ukránok versenyzője Anatoliy Varvaruk nyerte a hegyi hajrát, ahol a korábban vezető Baumgartner már csak negyedik lett. Később a hazaiak egyik kedvence a Mapei Kanizsa KK I. mezét viselő Steig Csaba és a nagydíj tavaly előtti Bajnoka Remák Zoltán (P-NIVO Betonexpressz FTC I) zárkozótt fel Varvarukkhoz. A három versenyző Kisdorognál már 1: 40 perc volt az előnnyel bírt, mely Bonyhádnál 30 mp-re csökkent. Közben a mezőny is elkezdett éledezni, ami az olasz Fausto Coppi csapatának is köszönhető, akik a csoport élén, mint egy vonat száguldottak a szökevények után.

Szálkánál már csak Remák tartotta magát, de végül ő is elkészült az erejével és visszaesett a 11. helyre. A teljesen szétszakadt mezőny a Szekszárd előtti utolsó 30 km-en óriási sebességet diktált, még Goda Gyula rangidős versenybíró szerint is.

A rendezőség a befutót a tegnapi 2000 méteres hegyi egyenkénti pályáján jelölte ki, ami 165 km után nem kis feladat elé állította a még versenyben lévő kerékpárosokat. A Kálvária tetőre végül az olasz Sandro Lattenero érkezett elsőként, ezáltal átvéve az összetett egyéni versenyben is a vezetést. Őt Robert Glajza (ZTS Dubnica), a 2001-es pöttyös trikós, a hegyek királya követett 10 mp-cel, majd legjobb magyarként a prológ győztese, Arató Dávid érkezett a célba.