A kanadai Torontóból az Egyesült Államokba, Cincinnatibe költöztek át a világ legjobb férfi teniszezői. A Mester-sorozat három millió dollár összdíjazású hetedik állomásán már az első forduló nyitó mérkőzésein komoly meglepetések születtek, kiesett többek között a második helyen kiemelt Szafin, nyert viszont a közönségkedvenc Agassi.

A US Opent megelőző amerikai kemény pályás szezon hagyományosan nagy próbatétel elé állítja a versenyzőket, nem ritkák a meglepetések sem. Így volt ez a múlt héten is, mikor a torontói tornán az eddig jobbára csak salak pályán tündökölt argentin Canas végigverte a mezőnyt, pályafutása során először nyert a Mester-sorozatba tartozó versenyt.

A Cincinnatiben zajló viadalon - a sorsolás szeszélye folytán - már az első fordulóban olyan párosítások alakultak ki, melyek kisebb versenyeken csak a végső fázisban alakulhatnak ki. Így került össze például a britek szervakirálya, Greg Rusedski a második helyen kiemelt Marat Szafinnal, s ha már a sors így hozta, el is tüntette a mezőnyből a hórihorgas oroszt. Az első játszmában még megizzadt kicsit, rövidítésben tudta csak hozni, a folytatás azonban már sima volt.

Nem jutott tovább honfitársa, a visszavonulást fontolgató, ötödikként kiemelt Jevgenyij Kafelnyikov sem, őt a német Rainer Schüttler verte meglepően simán. Csomagolhatott a svájciak mostanában gyatra teljesítményt nyújtó klasszisa, Roger Federer is, számára a horvát Ivan Ljubicic jelentette a végállomást. Nyert viszont a közönségkedvenc Andre Agassi, noha a marokkói El-Ajnaui néha bámulatos megoldásokat bemutatva kissé megnehezítette a dolgát.