Kallitheában kisebb meglepetésekkel kezdődött meg a klubcsapatok Európa-kupája. A hét fordulós svájci rendszerű versenyben a nagy esélyes francia NAO Chess Club négy fél pontot elhullajtott a rajtnál, a címvédő orosz Norilszki Nikel is csak 4-2-re nyert. A házigazdák együttese elcsípett két döntetlent a Bosna Szarajevótól. A tavalyi ezüstérmes lengyel Polonia Plus GSM 5,5-0,5-ös győzelemmel kezdett, Polgár Judit éppen Horváth Józsefet verte. A magyar bajnok Zalaegerszegi Csuti Antal SK 4,5-1,5-re győzött.

A svájci rendszerű Európa-kupa kisebb meglepetésekkel kezdődött meg. Az első fordulóban a végső győzelemre legesélyesebb francia NAO Chess Club négy döntetlent is elhullajtott, a benevezett csapatukból nem játszott az Einstein csoport világbajnoka, Vlagyimir Kramnyik és a négyszeres bajnok, Etienne Bacrot. A másodiknak kiemelt Bosna Szarajevó 5-1-re nyert, a világranglista negyedik angol Michael Adams és a holland válogatottba "átigazolt" Ivan Szokolov világossal remizett.

A címvédő Norilszki Nikel együttesében az orosz olimpiai válogatott második táblájára jelölt Jevgenyij Barejev "botlott" egy döntetlen erejéig, Zvjagincev sem bírt sötéttel Romero Holmessel, míg Glek kikapott. A negyedik helyre rangsorolt "Ladia-Kazany-1000" még rosszabbul járt, Halifman és Baklan győzött, de Timofejev és Jangyemirov vereséget szenvedett. Gond nélkül tarolt a tavalyi ezüstérmes Polonia Plus GSM Varsó csapata, Polgár Judit győzelemmel mutatkozott be. A női olimpiai válogatottunk csapatkapitánya, Horváth József ellen nyert. A lengyel együttesben az egyetlen döntetlen a világossal játszó Európa-bajnok, Macieja nevéhez fűződik.

Többet vártunk a zalaegerszegiek bemutatkozó meccsén, Portisch Lajos nélkül ültek sakkasztalhoz az Élő-pontszámukat tekintve igen szerény képességű török csapat ellen, de három fél pont bánta az isztambuliak kemény ellenállását.

Stisis (2405) - Hauchard (2509) döntetlen

Bosna Szarajevó (boszniai, 2)-Chess Academy of D.E.I. Northern Greece (görög) 5-1
C.A. Reverte Albox (spanyol) - Norilszki Nikel (orosz, 3) 2-4
"Ladia Kazany - 1000" (orosz, 4) - Schachfreunde Neukölln 03 (német) 3-3