Mandula Petra rendkívül súlyos vereséget szenvedett Kim Clijsterstől, így egyesben már nincs magyar résztvevője az ausztrál nyílt teniszbajnokságnak. A párizsi Grand Slam-torna 2001-es negyeddöntőjének "visszavágója" roppant egyoldalú volt, a sokkal esélyesebb belga 33 perc alatt győzött. Clijsters óriási fölényét jól mutatja, hogy Mandula csak 17 labdamenetet nyert meg. A magyar teniszező hatszor veszítette el adogatását, s összesen 22 önhibát vétett, míg ellenfele 10-et.

Női egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
Clijsters (belga, 4.) - Mandula Petra 6:0, 6:0
S. Williams (amerikai, 1.) - Callens (belga) 6:4, 6:0
Smashnova-Pistolesi (izraeli, 14.) - Matevzic (szlovén) 5:1-nél Matevzic feladta
Dechy (francia, 16.) - Bedanova (cseh) 6:3, 6:3
Bovina (orosz, 20.) - Grande (olasz) 6:1, 6:2
Shaughnessy (amerikai, 25.) - Cervanova (szlovák) 6:1, 6:1
Tanasugarn (thaiföldi, 26.) - Zsidkova (orosz) 6:2, 3:6, 6:3
Fernandez (argentin, 28.) - Serna (spanyol) 6:3, 6:4

Nagy meglepetésre az egykori világelső Gustavo Kuerten már a második fordulóban kiesett, miután ötjátszmás mérkőzésen kikapott Radek Stepanektől. A világranglista 69. helyén álló cseh teniszező sokkal többet hibázott (58-37), de a nyerő ütések (82-45) száma közötti különbség révén mégis továbbjutott. A Párizsban már három Grand Slam-tornán diadalmaskodó brazil sztár így is beállította legjobb melbourne-i eredményét, ötödször kapott ki a második körben, míg kétszer nyeretlenül búcsúzott.