A világranglistán 75. Mandula Petra 1 óra 58 perces mérkőzésen kikapott a nyolcadik helyen kiemelt Chanda Rubintól, így egyesben nem jutott a negyeddöntőbe a francia nyílt teniszbajnokságon. Vasárnap megszületett a női torna eddigi legnagyobb meglepetése: a 22. helyen kiemelt Vera Zvonarjova szintén 1 óra 58 perc alatt nyert a korábbi világelső Venus Williams ellen.

Mandula remekül kezdett, a találkozó elejét jellemző brékcsatában jobb volt, 3:1-re elhúzott. A jóval esélyesebb amerikai a pontosságra törekedve felzárkózott, de fordítani nem tudott. Mandula 36 perc alatt jutott szettelőnyhöz, de ezután megtorpant. Rubin 3:0-ra elhúzott, majd 3:2 után sorozatban nyerte a gémeket, s 32 perc alatt egyenlített. A döntő játszma eleje rémálomhoz hasonlított Mandula szempontjából, 0:3-mal nyitott.

A rengeteget kockáztató magyar teniszező egyenlített, de hamarosan 5:3-as hátrányba került. Sőt, az adogató amerikai három meccslabdához jutott, de Mandula ezeket hárította. Ezután azonban a jóval kevesebbet rontó Rubin akarata érvényesült, s jutott a legjobb nyolc közé. A magyar teniszező nyerhetett volna, de a 89 önhiba (Rubin: 55) megpecsételte sorsát. Így hiába volt 48 nyerő ütése, a csak 21 hasonlót produkáló tengerentúli játékos készülhet a negyedik helyen kiemelt Justine Henin-Hardenne elleni negyeddöntőre.

A Chanda Rubintól elszenvedett, balszerencsés vereség nem szegte Mandula Petra kedvét, ezt mutatja, hogy vegyespárosban sima győzelemmel mutatkozott be Graydon Oliver oldalán. A kettős következő ellenfele a negyedik helyen kiemelt zimbabwei Cara és Wayne Black páros lesz.

A 19. születésnapját idén szeptember 7-én ünneplő moszkvai Vera Zvonarjova bámulatos erővel és pontossággal teniszezett, s még az sem szegte kedvét, hogy 37 perc alatt elveszítette az első szettet Venus Williams ellen. A folytatásban ugyanis 33 perc alatt egyenlített, majd az addiginál is kiválóbb teljesítménnyel kápráztatta el a közönséget, s sokszor ellenfelét is. Venus 33, míg riválisa csak 21 önhibát vétett, ez is döntő volt. A tengerentúli világsztár a legutóbbi négy Grand Slam-tornán finalista volt, de mindig kikapott húgától, Serenától. Legutóbb két évvel ezelőtt, éppen a Roland Garroson esett ki a negyeddöntő előtt, akkor az első körben az osztrák Barbara Schett győzte le.

Vera Zvonarjova 2000 októberében játszotta első profi meccsét, majd számos szép sikert ért el, de egyértelmű, hogy a mostani bravúr számít a legnagyobb diadalának. Még akkor is, ha idén áprilisban megnyerte a horvátországi Bolban rendezett tornát.

A papírformának megfelelően női egyesben Kim Clijsters bejutott a negyeddöntőbe, míg Conchita Martinez ezt Lindsay Davenport visszalépésének köszönhette. Az egykori világelső megsérült a jobb lábán, ezért adta fel a nyolcaddöntőt a második szett elején. A címvédő Serena Williams és a negyedik helyen kiemelt Justine Henin-Hardenne is sima győzelmet aratott. Az amerikai sztár sikere nem forgott veszélyben, s a belga játékos diadala sem, pedig döntő szettre kényszerült a svájci Patty Schnyder ellen.

A 2001-es győztes Jennifer Capriati viszont elbukott a Roland Garros nyolcaddöntőjében, miután három játszmában kikapott az orosz Nadja Petrovától.

A férfiaknál is született meglepetés, a tizenegyedik helyen kiemelt, az ausztrál nyílt bajnokságon döntős Rainer Schüttler ugyanis kikapott Martin Verkerktől. A hagyományos világranglistán 46. holland először szerepel a főtáblán a Roland Garroson, s korábbi két Grand Slam-tornáján, a US Openen és az Australian Openen is az első körben esett ki. Gustavo Kuerten utolsóként jutott be a legjobb 16 közé: a brazil klasszis szombaton 2-0-ás előnyre tett szert az argentin Gaston Gaudióval szemben, amikor a harmadik szettben, 3:3-nál sötétedés miatt félbeszakították a mérkőzést. Vasárnap a papírformának megfelelően az 1999-es győztes Andre Agassi és az 1998-ban bajnok Carlos Moyá is bejutott a negyeddöntőbe.

A hetedik helyen kiemelt argentin Guillermo Coria és honfitársa, Mariano Zabaleta mérkőzése sötétedés miatt félbeszakadt. Az előző fordulóban Sávolt Attilát búcsúztató Coria 6:4, 7:6, 5:7-re vezet a találkozón.

A Roland Garros juniortornájának nyitányán Balázs György győzött, Németh Virág és Szávay Ágnes viszont kikapott.

Moyá (spanyol, 4.) - Novak (cseh, 13.) 7:5, 6:3, 6:2
Coria (argentin, 7.) - Zabaleta (argentin) 6:4, 7:6, 5:7-nél sötétedés miatt félbeszakadt

női egyes:
S. Williams (amerikai, 1.) - Szugijama (japán, 16.) 7:5, 6:3
Henin-Hardenne (belga, 4.) - Schnyder (svájci, 19.) 6:3, 2:6, 6:2
Rubin (amerikai, 8.) - Mandula Petra 4:6, 6:2, 7:5
Mauresmo (francia, 5.) - Serna (spanyol) 6:1, 6:2
Clijsters (belga, 2.) - Maleeva (bolgár, 15.) 0:6, 6:2, 6:1
Martinez (spanyol, 24.) - Davenport (amerikai, 6.) 6:4, 2:0-nál Davenport feladta
Zvonarjova (orosz, 22.) - V. Williams (amerikai, 3.) 2:6, 6:2, 6:4
Petrova (orosz) - Capriati (amerikai, 7.) 6:3, 4:6, 6:3

vegyespáros
1. forduló (a 16 közé jutásért):
Mandula Petra, Oliver (magyar, amerikai) - Callens, Koenig (belga, dél-afrikai) 6:4, 6:0