Az olasz Alessandro Petacchi nyerte a Montgeron és Meaux közötti első szakaszt a Tour de France-on, a világ legjelentősebb országúti kerékpáros körversenyén. Az utolsó kilométeren egy óriási tömegbukás volt, amelybe mintegy 150 kerekes belekeveredett, így az egyetlen magyar induló, Bodrogi László és az összetettben élen állónak járó sárga trikót viselő Bradley McGee is lemaradt az élmezőnytől.

Az ausztrál versenyző ennek ellenére megőrizhette az értékes ruhadarabot, ugyanis a szabályok szerint, ha a cél előtti ezer méteren történik valamilyen baleset, akkor a szenvedő alanyokat a győztesével azonos idővel regisztrálják.

Kulcscsonttörés miatt feladni kényszerült a további küzdelmet az amerikai Tyler Hamilton, a centenáriumi Tour de France egyik legnagyobb esélyese. A dán CSC versenyzője is elesett, s sérülése miatt azonnal kórházba is szállították. Összetettben a hatodik helyen állt.

Elképzelhető, hogy a 32 éves klasszison kívül további kerekesek is kiszállnak a karavánból. Az olasz Fabio Baldatót (Alessio) térd-, a francia Jimmy Caspert (Fdjeux.com) fejsérüléssel, míg a Rabobank kapitányát, az amerikai Levi Leipheimert, illetve egyik segítőjét, a holland Marc Lotzot egyelőre ismeretlen problémával a kórházban ápolják.

Petacchi pályafutása során először nyert szakaszt a Touron, de sikere nem meglepő, hiszen egész évben kitűnően szerepel, amit jól bizonyít, hogy a másik háromhetes körversenyen, a Giro d'Italián idén hatszor diadalmaskodott. A mezőnyhajrában éppen legnagyobb riválisait, az ausztrál Robbie McEwent és a német Erik Zabelt utasította maga mögé.

Bodrogi László végül a 81. helyen ért célba, ezzel összetettben eggyel hátrébb csúszott, s így jelenleg a 18.

1. szakasz, Montgeron - Meaux, 168 km:
1. Petacchi (olasz, Fassa Bortolo) 3:44:33 ó
2. McEwen (ausztrál, Lotto) azonos idővel
3. Zabel (német, Telekom) a.i.
4. Bettini (olasz, QuickStep-Davitamon) a.i.
5. Cooke (ausztrál, Fdjeux.com) a.i.
6. Hushovd (norvég, Credit Agricole) a.i.
...81. BODROGI LÁSZLÓ (QuickStep-Davitamon) a.i.

Az összetettben:
1. McGee (ausztrál, Fdjeux.com) 3:51:55 ó
2. Millar (brit, Cofidis) 4 mp hátrány
3. Zubeldia (spanyol, Euskaltel) 6 mp h.
4. Ullrich (német, Bianchi) azonos idővel
5. Pena (kolumbiai, US Postal) 10 mp h.
6. Hamilton (amerikai, CSC) azonos idővel
...8. Armstrong (amerikai, US Postal) 11 mp h.
9. Joseba Beloki (spanyol, ONCE) 13 mp h.

3. Fdjeux.com (francia) 17 mp h.
...9 QuickStep-Davitamon (belga) 22 mp h.

Hétfőn a La Ferté-sous-Jouarre és a Sedan közötti 204,5 km-es táv vár a mezőnyre.