A magyar sportlövő-válogatott Pálinkás Lajos révén megszerezte a nyolcadik olimpiai kvótát a plzeni Európa-bajnokságon. A gyorstüzelőpisztolyos versenyző a selejtezőben vívta ki az athéni szereplés jogát, a fináléban végül a negyedik helyen zárt. Emellett a futócéllövők versenyében Sike József ezüst-, a csapat bronzérmet nyert.

A gyorstüzelőpisztolyos Pálinkás a második 30 lövés során kiválóan célzott, 295 kört teljesített. Ez azt jelentette, hogy 586 körrel fejezte be az alapversenyt, és a 2. helyen jutott a fináléba. Mivel a döntősök közül csak az orosz Poljakov és Pálinkás nem rendelkezett eddig olimpiai indulási joggal - és ebben a számban két képzeletbeli athéni repülőjegy talál gazdára az Eb-n -, a magyar sportoló a finálé eredményétől függetlenül ötkarikás kvótát szerzett.

A döntőben aztán Pálinkás a negyedik helyen végzett, hiába lőtt jónak számító 101.8 kört. A Pálinkás, Balogh László, Jambrik István összeállítású csapat a hatodik lett. Az egyéni viadalt a kétszeres olimpiai bajnok német Ralf Schumann nyerte, aki szenzációs 104.7 kört ért el a döntőben. Schumann duplázott, ugyanis a csapatversenyben Németországé lett az aranyérem.

A futócéllövők 40 vegyes számában Sike József remekelt, 392 körös eredménye a 2. helyre volt elegendő. A cseh Racansky legyőzhetetlennek bizonyult. Csapatban a hétfői gyengébb kezdés után a Sike, Laczik Zsolt, Tasi Tamás hármasnak sikerült felkapaszkodni a dobogóra. A számot Csehország nyerte.