Nem jutott az amerikai nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjébe wimbledon idei bajnoka, Roger Federer. A svájci klasszist mumusa, az argentin David Nalbandian verte meg négy szettben. A hölgyeknél kialakult a legjobb négy mezőnye: Clijsters Davenporttal, Henin Capriatival meccsel majd az amerikai-belga elődöntők jegyében.

A nap legnagyobb meglepetését az argentin David Nalbandian okozta, aki ugyan az első szettet elbukta, végül négy játszmában 3:6, 7:6, 6:4, 6:3-ra verte a svájci Roger Federert. A wimledoni bajnok pedig minden elkövetett, nagyon keményen küzdött, a második játszmában például 0:5-ről jutott el a rövidítésig, de nem bírt ellenfelével. Az argentin teniszező, aki egymás után két olyan klasszist búcsúztatott, mint Mark Philippoussis és Federer, a negyeddöntőben Junesz el-Ajnaui ellen mérkőzik. A marokkói a spanyol Carlos Moyát búcsúztatta 7:6, 7:6, 4:6, 6:4-gyel.

"Készen állok, eljött az idő, hogy engem is esélyesként emlegessenek. Szeretek Federer ellen játszani, mindig jól megy, de az okát nem tudom" - nyilatkozta boldogan Nalbandian. "Nem tudok mit mondani, én mindent megpróbáltam, hogy megnyerjem a mérkőzést. David támadójátékával nem tudtam kezdeni semmit" - nyugtázta a vereség tényét csalódottan Federer.

Megszakadt nyolcmérkőzéses veretlenségi sorozata a thaiföldi Paradorn Srichaphannak, miután az amerikai nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében négy játszmában 4:6, 6:2, 6:4, 6:2-re kikapott a hatodik kiemelt ausztrál Lleyton Hewitt-tól. Az örökmérleg így 5-1-re módosult Hewitt javára, aki egyetlen vereségét még tavaly, Tokióban szenvedte el. A két óra húsz perces csatában egyébként Srichaphan 62 úgynevezett ki nem kényszerített hibát követett el, jócskán megkönnyítve ellenfele dolgát.

Hewitt ellenfele a legjobb nyolc között a spanyol Juan Carlos Ferrero lesz, aki az amerikai Todd Martint verte maratoni, ötjátszmás találkozón 6:2, 6:4, 3:6, 5:7, 6:3-ra. A tizenkettedikként rangsorolt holland Sjeng Schalken 6:1, 4:6, 6:3, 6:4-re verte a német Rainer Schüttlert, s a következő körben már Andy Roddick ellen készülhet. Andre Agassi ellenfele az 5. kiemelt argentin Guillermo Coria lesz, ő a svéd Jonas Björkmant intézte el (6:2, 6:3, 4:6, 6:2).

A hölgyeknél kialakult az elődöntők programja. A világelső Kim Clijsters könnyedén, 6:1, 6:4-re verte az ötödik kiemelt francia Amelie Mauresmót. A belga klasszis ellenfele az amerikai Lindsay Davenport lesz, ő az argentin Paola Suarezt 6:4, 6:0-ra győzte le. A másik ágon is lesz belga teniszező, Justine Henin-Hardenne ugyanis nem sok esélyt hagyott az orosz Anasztaszia Miskinának (6:2, 6:3), míg az amerikai Jennifer Capriati az olasz Franciska Schiavone ellen mindössze 67 percet töltött a pályán (6:1, 6:3).

Coria (argentin, 5.) - Björkman (svéd) 6:2, 6:3, 4:6, 6:2

a negyeddöntő párosítása: Agassi (amerikai, 1.)-Coria, Ferrero-Hewitt, Roddick (amerikai, 4.)-Schalken, Nalbandian - el-Ajnaui