Mandula Petra meglepetésre fölényesen legyőzte a hatodikként kiemelt Jelena Dokicot az 585 ezer dollár összdíjazású dubai tenisztorna első fordulójában.

A világranglistán 40. magyar teniszező mindössze három gémet "engedélyezett" a szerb-montenegrói játékosnak (15.), akivel harmadszor találkozott. Közel három évvel ezelőtt Mandula a Roland Garros harmadik fordulóban győzött Dokic ellen, majd a negyeddöntőben búcsúzott. Tavaly a linzi tornán a legjobb 16 között a szerb-montenegrói klasszis visszavágott a jelenlegi legjobb magyar teniszezőnek.

Dokic dicsérte Mandula teljesítményét. "Ellenfelem kitűnően játszott, én annál rosszabbul. Hiába igyekeztem, semmi sem sikerült" - mondta a mindössze 48 perces
összecsapás után.

Mandula következő ellenfele a Kapros Anikót búcsúztató Meghann Shaughnessy lesz, akivel először találkozik egyesben.

Serna (spanyol) - Ducsevina (orosz) 6:4, 6:4
Sfar (tunéziai) - Tanasugarn (thaiföldi) 6:4, 4:0-nál Tanasugarn térdsérülés miatt feladta