Az ötödik helyen kiemelt argentin Juan Ignacio Chela nyerte az 520 ezer euró összdíjazású portugáliai férfi tenisztornát, az európai salakszezon idénynyitó viadalát, miután a döntőben három játszmában legyőzte az orosz Marat Szafint (8.). Az egyesült államokbeli Charlestonban rendezett 1,3 millió dollár összdíjazású női torna végén a negyedik helyen kiemelt Venus Williams ünnepelhetett, miután a döntőben három játszmában verte a spanyol Conchita Martinezt (16.).

A 24 éves Chela pályafutása harmadik ATP-tornagyőzelmétaratta, s először sikerült nyernie Szafin ellen.

Venus Williams egyesben 29. alkalommal diadalmaskodott WTA-versenyen, legutóbb tavaly februárban Antwerpenben. Azóta nyolc viadalon - most volt a kilencedik - kétszer volt döntős, de Varsóban majd Wimbledonban is kikapott.