Némi meglepetésre már a harmadik fordulóban búcsúzott a francia nyílt teniszbajnokság 2002-es győztese, az egy évvel ezelőtt a legjobb négyig jutó Albert Costa.

Az elmúlt hónapokban a korábbi sikerektől jócskán elmaradó spanyol játékos ráadásul 2-1-es vezetésről bukott el a tehetséges Xavier Malisse ellen. A belga teniszező 4 óra 24 perc alatt nyerte meg a szombaton a negyedik szett hajrájában sötétedés miatt félbeszakadt meccset.

Kiesett az ötödikként rangsorolt Lindsay Davenport: az amerikai klasszist az orosz Jelena Gyementyeva búcsúztatta két sima szettben. A szintén orosz Marija Sarapova is negyeddöntősnek mondhatja magát, miután könnyedén legyőzte a német Marlene Weingärtnert.

Az egyesben és női párosban is várakozáson alul szerepelt Mandula Petra negyeddöntős lett vegyespárosban az izraeli Andy Ram oldalán, vagyis némileg javított idei párizsi mérlegén.

A nyolcaddöntőben:
férfi egyes (tavalyi győztes: Ferrero):
Malisse (belga) - Costa (spanyol, 26.) 6:4, 2:6, 4:6, 7:6 (7-4), 8:6 (a 3. fordulóból)

S. Williams (amerikai, 2.) - Aszagoe (japán) 6:3, 6:1
V. Williams (amerikai, 4.) - Zuluaga (kolumbiai, 23.) 6:1, 7:6 (7-3)

vegyespáros, nyolcaddöntő:
Mandula, Ram (magyar, izraeli) - Callens, Prieto (belga, argentin) 5:7, 6:4, 6:3