A viadal első kiemeltje, Andre Agassi pályafutása 800. győzelmét aratta a 355 ezer dollár összdíjazású Los Angeles-i tenisztorna első fordulójában: a hazai nézők egyik kedvence a szintén amerikai Alex Bogomolov ellen nyert két sima szettben.

A 34 éves Las Vegas-i sztár Jimmy Connors, Ivan Lendl, Guillermo Vilas, John McEnroe és Stefan Edberg után mindössze a hatodik férfi játékos, aki a profizmus 1968-as bevezetése óta el tudta érni ezt a bűvös határt.

A címvédő dél-afrikai Wayne Ferreira ugyanakkor már a nyitó meccsén vereséget szenvedett: a másodikként rangsorolt thaiföldi Paradorn Srichaphan búcsúztatta.

érdekesebb eredmények az 1. fordulóból:
Agassi (amerikai, 1.) - Bogomolov (amerikai) 6:3, 6:1
Srichaphan (thaiföldi, 2.) - Ferreira (dél-afrikai) 6:3, 7:6 (7-4)
Fish (amerikai, 3.) - Vacek (cseh) 7:6 (7-5), 6:2
Schalken (holland, 5.) - Carraz (francia) 6:4, 6:4
Saulnier (francia) - Spadea (amerikai, 6.) 6:4 után Spadea feladta
Rusedski (brit) - Dent (amerikai, 7.) 7:6 (9-7), 3:6, 6:2
Haas (német) - Ginepri (amerikai, 8.) 6:4, 6:3
Benneteau (francia) - Philippoussis (ausztrál) 6:1, 7:5.

Mandula Petra - Patty Schnyder oldalán - bejutott a párosverseny negyeddöntőjébe az egyesült államokbeli Stanfordban zajló, 585 ezer dollár összdíjazású tenisztornán. A harmadik helyen kiemelt magyar, svájci duó egy ír, spanyol kettőst búcsúztatott három játszmában.

Mandula egyesben már nincs versenyben, hiszen a nyitó körben kiesett.

eredmények, 1. forduló
egyes (a 16 közé jutásért):
Smashnova-Pistolesi (izraeli, 5.) - Jackson (amerikai) 6:1, 0:6, 7:6
Frazier (amerikai, 6.) - Liu (amerikai) 7:5, 4:6, 6:3
Irvin (amerikai) - Shaughnessy (amerikai, 7.) 6:3, 6:1

páros (a 8 közé jutásért):
Mandula, Schnyder (magyar, svájci, 3.) - Liggan, Parra Santonja (ír, spanyol) 6:4, 5:7, 6:2.