Czink Melinda az első fordulóban simán kikapott, s a papírformának megfelelően követte őt Mandula Petra is az amerikai nyílt teniszbajnokságon. Czink az olasz Camerintől szenvedett 6:4, 6:2-es vereséget, míg Mandula rendkívül nehéz riválist kapott: az Armstrong-pálya negyedik találkozóján a 11. helyen kiemelt Venus Williams ellen kezdett, s szoros találkozón 6:3, 7:6-ra maradt alul.

Mandula Petra személyében az utolsó magyar is befejezte szereplését egyesben a US Openen. A világranglista 64. helyezettje a kétszeres bajnok, 11. kiemelt Venus Williams ellen lépett pályára az első fordulóban, aki csúcsformájától messze elmaradva, nagy küzdelemben győzte le őt 1 óra 15 perc alatt. A hazai közönség előtt szereplő klasszis 21 nyerő ütésével szemben csak 9-et ütött Mandula, aki háromszor is elvette ellenfele adogatását.

"Venus köztudottan hallatlanul gyorsan játszik, és ez így volt ezen a meccsen is" - mondta a magyar teniszező. "Viszont az is igaz, hogy ha sikerül ötször-hatszor befutni és elérni az ütéseit, akkor már elhibázza. Természetesen ez nem könnyű feladat, mert nagyon hosszan és keményen jönnek a labdái, amivel állandó nyomást gyakorol az ellenfelére. A szerváján meglepődtem, mert nem foghatatlan, ennél jóval erősebb adogatásra számítottam. A saját játékomról csak annyit, hogy nem voltam elégedetlen az alakításommal. Nagyon élveztem a meccset, és mindent, ami bennem volt, kihoztam magamból." Mandula Petra várhatóan csütörtökön lép újra pályára: párosban a belga Els Callensszel az oldalán a Jill Craybas, Marlene Weingärtner (amerikai, német) duó ellen játszik.

A férfiaknál az ötödik helyen kiemelt brit Tim Henman 3 óra 37 perc alatt, nagy csatában nyert Ivo Karlovic ellen. A 208 cm magas horvát játékos 39 (!) foghatatlan adogatást küldött ellenfele térfelére, ám ez is kevés volt a sikerhez. A sokat hibázó orosz Marat Szafin már az első fordulóban kiesett, miután négy szettben vereséget szenvedett a svéd Thomas Enqvisttől.

A címvédő Andy Roddick mindössze 72 perc alatt lépett túl a szintén amerikai Scoville Jenkinsen, a tavalyi Roland Garros-győztes spanyol Juan Carlos Ferrero viszont csak négy és fél órás, magas színvonalú mérkőzésen verte meg a cseh Tomas Zibet. A 11. kiemelt német Rainer Schüttler 2-0-s szettelőnyről és két meccslabdáról kapott ki a selejtezőből főtáblára jutott olasz Andreas Seppitől.

Gubacsi Zsófia és Nagy Kyra kiesett a párosverseny első fordulójában: a magyar kettőst az Asa Svensson, Meilen Tu (svéd, amerikai) duó győzte le három játszmában.