Cseh László a legjobb idővel jutott a délutáni döntőbe 200 m vegyesen a bécsi rövid pályás úszó Európa-bajnokságon. Ugyanezen a távon Kerékjártó Tamás is bejutott a fináléba, míg a nőknél 200 m pillangón Risztov Éva, 200 vegyesen Hosszú Katinka került a legjobb nyolc közé.

Szepesi Nikolett volt az első - s mindjárt sikeres - magyar szereplő az úszók bécsi rövid pályás Európa-bajnokságának nyitónapján: a Bp. Spartacus 17 éves versenyzője 100 m háton a 30 fős mezőnyben a hetedik legjobb idővel biztosította részvételét a délutáni elődöntőben. Az 50-es uszodában Eb-negyedik helyezett Szepesi 1:01.04 perc alatt ért célba a Wiener Stadthalléban kiépített 25 méteres mobilmedencében.

Szepesi nagyon jó példáját a folytatásban többnyire követték a honfitársak, s különösképpen Cseh László tett ki magáért, aki messze a leggyorsabban ért célba délelőtt a 200 m vegyes selejtezőjében. A Bp. Spartacus klasszisa 1:56.42 perc alatt tudta le a távot, a versenyszám 30-as rajtlistájáról a második időt produkáló ukrán Szergejev csaknem két másodperccel gyengébb időt úszott nála.

Cseh mellett a csütörtöki, kora esti döntőnek lesz még egy magyar szereplője: Kerékjártó Tamás, a székesfehérváriak kiválósága, aki 1:58.82 perccel ötödikként került be a legjobb nyolc társaságába. A 200 m női pillangó Európa-bajnoki címvédője, Risztov Éva szintén az ötödik időt úszta (2:10.39 p) a délelőtti erőpróbán, itt a legjobban a szlovákok kiválósága, Moravcova teljesített, aki 2:08.97-tel selejtezett a 23 indulót felsorakoztató mezőnyben.

Az esti fináléban javíthat a Bp. Spartacus eddig összesen ötszörös rövid pályás Eb-aranyérmese, akitől most is medált remél a szakvezetés. Van magyar résztvevője a nők nyitónapi 200 méteres vegyesdöntőjének is: Hosszú Katinka, a bajaiak 15 éves tehetsége 2:14.18 perccel kellemes meglepetésre a 6. lett a délelőtti előfutamok összesített eredménylistáján, nem sikerült a bravúr viszont a szintén 1989-es születésű Verrasztó Evelynnek, a Jövő SC reménysége 2:17.41 perccel csak a 16. helyet szerezte meg, ami kevés volt a fináléba jutáshoz.

A férfiaknál 100 m mellen ketten folytathatják a csütörtöki középdöntőben: Bodor Richárd 1:00.75 perccel a 14. időt érte el, a szintén pécsi Financsek Gábor 1:01.01-e pedig eredetileg a 18. pozíót jelentette, de két visszalépés nyomán ő is tagja a tizenhatos mezőnynek. A Jövő SC-s Molnár Ákos viszont csak kilenc riválisát tudta megelőzni, az 1:02.10 perc a 32. helyet, s ily módon a kiesést jelentette számára ugyanebben a számban.

Miként Nagy Péter sem lehet ott a nyolcas döntőben 400 m gyorson, miután a délelőtti kvalifikációban, a 23 indulóból a 16. idő tulajdonosaként, 3:51.58 perc alatt ért célba.