A világranglista 374. helyén álló Szávay Ágnes győzött az első fordulóban, s bejutott a legjobb 16 közé a 170 ezer dollár összdíjazású kolumbiai tenisztornán. Czink Melinda ugyanakkor kikapott a 3. helyen kiemelt francia Emilie Loit-tól. Az első helyen kiemelt amerikai Andy Roddick bejutott az egyesült államokbeli Memphisben zajló, 690 ezer dollár összdíjazású férfi torna negyeddöntőjébe, miután két játszmában legyőzte a francia Arnaud Clement-t.

Mindössze egy órát és 16 percet töltött a pályán Andy Roddick a Regions Morgan Keegan Championships második körében, a 2002-es memphisi bajnoknak ennyi idő kellett, hogy két 6:3-as szettben túllépjen a francia Arnaud Clement ellen.

"Nem mondom, hogy könnyű mérkőzés volt, hiszen ellenfelem az egyik legfittebb játékos az egész tornán" - nyilatkozta Roddick, akinek kőkemény szerváival a francia nem tudott mit kezdeni. Az amerikai teniszező következő ellenfele a Mardy Fish-Robby Ginepri találkozó győztese lesz.

A második helyen kiemelt német Tommy Haas is győzött 6:4, 6:4-re, igaz, ő még csak a nyitómérkőzésén van túl az amerikai Jeff Salzenstein ellen. Meglepetésre búcsúzott viszont a hetedikként rangsorolt osztrák Jürgen Melzer, aki két rövidített szettben bukott az ausztrál Wayne Arthursszal szemben.

Ventura (spanyol) - Corretja (spanyol) 6:4, 6:4
Martin (spanyol) - Mathieu (francia) 6:2, 7:5.

A hölgyeknél nem történt meglepetés Memphisben, az első helyen rangsorolt orosz Vera Zvonarjova és a 3. kiemelt amerikai Meghann Shaughnessy is magabiztosan jutott tovább.

Bondarenko (ukrán) - Haynes (amerikai) 7:6, 7:5

Győzelemmel mutatkozott be Bogotában Szávay Ágnes, az Australian Open juniortornájának döntőse 7:5, 6:3-ra verte a marokkói Mutasszint. Kiesett viszont Czink Melinda, aki nem bírt a francia Loit-val.

Castano (kolumbiai) - Alves (brazil) 6:2, 6:4
Gagliardi (svájci) - Martinez (spanyol) 6-1, 6-4.

Bejutott az 585 ezer dollár összdíjazású belgiumi nőitenisz-torna negyeddöntőjébe a hazai kedvenc, címvédő Kim Clijsters. A 21 éves klasszis - aki négy hónapos kényszerpihenő után tért vissza - az ötödik helyen kiemelt orosz Petrovát búcsúztatta.