Nem megy a játék Rainer Schüttlernek, a német teniszező - honfitársával, Tommy Haasszal egyetemben - már az első körben kiesett a római tenisztornán. A hölgyek berlini viadalán a kilencedikként rangsorolt francia Dechy búcsúzott korán, míg a marokkói viadalon az első helyen rangsorolt kínai Na Li szettvesztés nélkül ütötte ki az ausztrál Prattet.

Már az első forduló a végállomást jelentette a francia Nathalie Dechy számára a berlini nőitenisz-tornán, miután két játszmában kikapott a madagaszkári Dally Randriantefytől.

Búcsúzott a múlt héten Varsóban elődöntős Ana Ivanovic is. A 17 esztendős szerb-montenegrói tehetséget az orosz Dinara Szafina verte meg, szintén két szettben. Kim Clijsters viszont semmit sem bízott a véletlenre: a korábbi világelső 44 perc alatt lejátszotta a pályáról az ukrán Juliana Fedakot.

Peng (kínai) - Vento-Kabchi (venezuelai) 6:1, 6:2
Petrova (orosz, 6.) - Koukalova (cseh) 7:5, 6:4.

A Marokkóban zajló 140 ezer dollár összdíjazású nőitenisz-tornán a tavalyi győztes francia Emilie Loit nehezen, 7:6, 6:3-ra verte az osztrák Sybille Bammert. Az első helyen rangsorolt kínai Na Li viszont kiütötte Nicole Prattet, az ausztrál még szettet sem tudott nyerni.

Drake (kanadai) - Serra Zanetti (olasz) 6:2, 6:2

Továbbra sem megy a játék Rainer Schüttlernek: a szebb napokat is megélt német játékos már az első körben kiesett a kétmillió euró összdíjazású római tenisztornán, a Mestersorozat negyedik állomásán.

Schüttler, aki egy éve még ötödik volt a világranglistán - jelenleg viszont a 63. - Monte-Carlóban és a múlt héten Münchenben is az első fordulóban búcsúzott.

Meglepetésre kikapott a vasárnap Estorilban döntős spanyol Tommy Robredo is, akit a francia Julien Benneteau győzött le, de szintén búcsúzott David Nalbandian, akit három szettben a 33 éves francia Fabrice Santoro múlt felül.

A címvédő Carlos Moyá sem élte túl az első kört a hetedik helyen kiemelt spanyol klasszis két szettben szenvedett vereséget a világranglista 60. helyén álló olasz Potito Staracétól.

Horna (perui) - Mayer (német) 4:6, 6:3, 7:5

Balázs György győzött, Godry Botond és Kisgyörgy Gergely kikapott a hat viadalból álló, egyenként 10 ezer dollár összdíjazású Raiffeisen GP-teniszsorozat második állomásának első fordulójában, Miskolcon.

eredmények az 1. fordulóból (a 16 közé jutásért)
Levy (izraeli) - Godry Botond 6:2, 6:2
Balázs György - Zay (német) 0:6, 6:3, 6:1
Stirlic (szerb-montenegrói) - Kisgyörgy Gergely 2:6, 7:6, 6:1