Paolo Savoldelli nyerte az országúti kerékpáros Pro Tour-sorozathoz tartozó Giro d'Italia első igazán komoly hegyi szakaszát. Összetettben az ezúttal második Ivan Basso vette át a vezetést a rózsaszín trikóját hősiesen védő Danilo Di Lucától.

A 11., Marostica és Zoldo Alto közötti etapon összesen négy hegyet kellett megmásznia a még versenyben maradt 185 kerekesnek. A viadalt 2001-ben és 2003-ban megnyerő Gilberto Simoni már a harmadikon támadásba lendült, s csupán a tavalyi Tour de France-on harmadik Ivan Basso, az olasz körversenyen 2002-ben bajnok Savoldelli és az összetettben vezető Danilo Di Luca tudta tartani vele a lépést.

A célba vezető utolsó emelkedőn azonban Simoni és a hegyeket nem túlságosan kedvelő, de hősiesen küzdő Di Luca elfáradt, így Basso és Savoldelli ért fel elsőként a csúcsra, s utóbbi sikerét hozta a sprintbefutó. Összetettben Basso került az élre Savoldellit és Di Lucát megelőzve.

A vert mezőnyben végzett többek között a címvédő Damiano Cunego és a 2000-ben győztes Stefano Garzelli is, akik 6:02 perccel a győztes után értek célba, így minden esélyüket elveszítették, hogy megismételjék korábbi diadalukat. A végső győzelemre tulajdonképpen már csak hárman, Basso, Savoldelli és Simoni pályázhatnak valós eséllyel.