105 perces küzdelemre késztette a kolumbiai Fabiola Zuluaga a 11. helyen kiemelt Venus Williamst a párizsi nyílt teniszbajnokság 2. fordulójában, ám az amerikai végül 6:3, 3:6, 6:3-re győzött, s továbbjutott. A hölgyek közül kiemeltként búcsúzott az amerikai Frazier és a horvát Sprem, előbbit a francia Loit, utóbbit a japán Morigami verte. A férfiaknál idő előtt intett búcsút a Roland Garrosnak az argentin Chela és a cseh Novak is.

A szerdai játéknap első nagy csatáit a hölgyek között Venus Williams és Jelena Gyementyjeva vívta meg sikerrel. Az amerikai klasszis 1 óra 45 percet töltött a pályán a kolumbiai salakspecialista Fabiola Zuluaga ellen, végül nagy nehezen 6:3, 3:6, 6:3-ra győzött.

Venus, aki 2002-ben döntőt vívhatott Párizsban, 14 hónapos szünet után egy hete nyert ismét tornát, az isztambuli siker pedig felbátorította, s úgy érzi, akár idén is összejöhet egy Grand Slam-siker. "Jól játszom, ismét remekül érzem magam a salakon" - mondta a találkozó után. Venus a 3. fordulóban a japán Aszagoe ellen diadalmaskodó bolgár Karatantcseva ellen lép pályára.

Tavaly finálét vívhatott az orosz Jelena Gyementyjeva a Roland Garroson, s idén is már a 3. fordulónál tart. Pedig ezúttal alaposan megnehezítette a dolgát a horvát Sandra Mamic, aki ellen csak az első, rövidítésben megnyert játszma 85 percig tartott.

"Azt hiszem, mindent elkövettem, hogy megadjam ellenfelemnek az esélyt a jó játékra. Főleg az első szettben akadt hullámvölgyem, amikor 4-1-es vezetésem után tiebreakre került sor, ahol játszmalabdát is hárítanom kellett. Számomra soha sem könnyűek az első és második forduló mérkőzései, idő kell, hogy megszokjam a nagy tornák légkörét" - vélte a csinos orosz teniszező.

A férfiaknál nagy csatában búcsúzott a 26. helyen kiemelt cseh Jiri Novak, aki öt szettben, 6:2, 0:6, 3:6, 7:5, 6:3-ra kapott ki a spanyol Felix Mantillától, míg a 31. helyen kiemelt argentin Juan Ignacio Chelát a román Victor Hanescu győzte le (7:5, 6:1, 3:6, 7:5).